Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Chemik w Zakładzie Aerologii Górniczej

Główny Instytut Górnictwa

  • śląskie

    śląskie
  • ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 2

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie próbek węgla kamiennego do badań (konieczność przenoszenia przedmiotów o dużej masie);

  • obsługa chromatografów gazowych i wykonywanie analiz próbek węgla;

  • wykonywanie badań próbek węgla w celu oznaczania samozapalności, metanonośności i zagrzewania węgla;

  • wykonywanie analiz fizykochemicznych węgla i pomoc w realizacji badań sorpcyjnych węgla;

  • wykonywanie prac związanych z bieżącą pracą Laboratorium (przenoszenie, podłączanie i wymiana butli gazowych, itp.).

Nasze wymagania

  • wykształcenie minimum średnie techniczne – preferowana specjalność chemiczna;

  • umiejętność obsługi komputera, znajomość pakietu MS Office.

  • Wymagania dodatkowe:

  • prawo jazdy kat. B;

  • mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.

O nas

Ponad 95-letnie doświadczenie, ok. 500-osobowy zespół, w tym naukowców i badaczy, 18 nowoczesnych - wyposażonych w unikatowe stanowiska pomiarowe - laboratoriów badawczych i wzorcujących, akredytowanych w Polskim Centrum Akredytacji, oraz jedyna w Europie kopalnia doświadczalna „Barbara”. Tak, w największym skrócie, prezentuje się obecnie potencjał Głównego Instytutu Górnictwa, pozwalający podejmować najbardziej ambitne projekty, dając jednocześnie gwarancję ich rzetelnej realizacji oraz skutecznej komercjalizacji. Zespoły badawcze Instytutu wykonują w ciągu roku około 100 zadań statutowych, 60 projektów oraz 4000 prac badawczo-usługowych.