Oferta pracy

Chief Financial Officer

Klient Pracuj.plO firmie

  • Łódź

    Łódź, łódzkie
  • Ogłoszenie wygasło 25 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej międzynarodowej firmy i wsparcie w globalnej ekspansji,

  • odpowiedzialność za rachunkowość, rachunkowość zarządcza, podatki, zarządzanie płynnością, wyniki finansowe, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych,

  • nadzór nad przygotowaniem (skonsolidowanych) sprawozdań finansowych oraz raportów,

  • analiza i optymalizacja obszaru kosztowego,

  • budżetowanie, prognozowanie oraz monitorowanie realizacji budżetu,

  • optymalizacja działania finansów pod katem procesowym,

  • optymalizowanie polityki podatkowej,

  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych,

  • aktywne wspieranie biznesu i uczestniczenie w procesach decyzyjnych wraz z innymi Członkami Zarządu,

  • przygotowanie firmy do wejścia na główny rynek GPW,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi, kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi,

  • reprezentacja firmy wraz z zarządem na spotkaniach z inwestorami, analitykami, przedstawicielami GPW, także współpraca przy tworzeniu informacji na zewnątrz,

  • wsparcie w procesach M&A,

  • tworzenie i prezentowanie raportów finansowych i objaśnianie ich do inwestorów,

  • zarządzanie zespołem, zapewnienie optymalnej pracy działu finansowo-księgowego, motywowania i rozwoju pracowników,

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe,

  • min. 5 letnie doświadczenia na stanowiskach takich jak CFO, Senior Financial Manager, Financial Controller w międzynarodowej firmie z podległymi oddziałami zagranicznymi,

  • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym,

  • mile widziane doświadczenie w firmie usługowej z sektora IT,

  • mile widziane doświadczenie w pracy w grupie kapitałowej / spółce giełdowej,

  • doświadczenie w zarządzaniu kilkunastoosobowym zespołem,

  • doświadczenie w usprawnianiu procesów i procedur,

  • doświadczenie w planowaniu finansowym, sprawozdawczości i analizie ekonomiczno-finansowej, budżetowaniu, zarządzaniu kosztami,

  • doświadczenie w prowadzeniu negocjacji z bankami oraz z inwestorami,

  • doskonała znajomość zasad kontrolingu i zarządzania płynnością finansową,

  • zaawansowana znajomość systemów finansowo-księgowych,

  • wysokie umiejętności interpersonalne, analityczne i komunikacyjne – umiejętność, przekazywania wniosków i argumentowania ich na poziomie zarządczym

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju kompetencji przez dostęp do szkoleń online, wewnętrznych szkoleń otwartych, coachingu, mentoringu;

  • Pracę w organizacji, w której pracownicy doceniają przyjazną atmosferę;

  • Elastyczne podejście;

  • Stabilność zatrudnienia – nastawienie na długotrwałą współpracę;

  • Elastyczne formy współpracy;

  • Bogaty pakiet benefitów, brak dress code’u, spotkania integracyjne, konkursy wewnątrzfirmowe, dostęp do ubezpieczeń i opieki medycznej na preferencyjnych warunkach, Multisport, ZFŚS (wczasy pod gruszą, dofinansowanie żłobka/przedszkola dziecka, paczki świąteczne),

Klient Pracuj.pl

Dla naszego klienta międzynarodowej firmy z branży IT posiadającej odziały w Polsce i za granicą poszukujemy osoby na stanowisko:

Przewiń do profilu firmy