Cloud Data Architect / Cloud Data Engineer

PwC

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

PwC

Polna 11

Śródmieście

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Azure

  • AWS

  • Google Cloud Platform

  • ETL

  • Data Lake

  • SQL

Twój zakres obowiązków

  • Branie udziału w projektach w obszarze danych w chmurze publicznej, hybrydowej oraz Multicloud;

  • Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu analityki danych oparte o chmurę GCP, Microsoft Azure, AWS;

  • Współpraca z zespołem biznesowym i Data Analytics, aby efektywnie wykorzystywać platformy chmurowe do analizowania danych, budowania modeli danych na bazie ich natywnych rozwiązań;

  • Projektowanie i rozwijanie systemów do utrzymania hurtowni danych, procesów ETL oraz Machine Learning w skali Enterprise;

  • Współpraca z zespołami implementacyjnymi od koncepcji po wdrożenie, zapewniając wiedzę techniczną w zakresie analityki i przetwarzania danych w chmurze i on-premise;

  • Rozwijanie się zawodowo, uczestnicząc w najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektach na rynku, realizowanych dla klientów, będących liderami w swoich branżach w Polsce i na świecie.

Nasze wymagania

  • Projektowanie i implementacja rozwiązań bazodanowych Oracle (Cloud i On-premise);

  • Implementacja rozwiązań architektonicznych i analizy danych w jednej z Chmur Publicznych (AWS, Azure, GCP, Oracle Cloud);

  • Migracja danych między systemami legacy a chmurą publiczną (np. Hadoop, Exadata, Teradata, Netezza);

  • Hurtownie danych, ETL, Data Lake;

  • Projektowanie i utrzymanie elementów Hadoop stack (np. MapReduce, Sqoop, Pig, Hive, HBase, Flume, Spark, Kafka, Flink, Java);

  • Praca z bazami danych SQL/NoSQL (np. Oracle, PostgreSQL, MySQL, Cassandra, MongoDB);

  • Python, C#, SQL;

  • Modelowanie dużych zbiorów danych w bazach rozproszonych (np. Apache Cassandra, Spanner);

  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej projektowanych rozwiązań;

  • Upper intermediate English - is a must due to the international environment/projects.

Mile widziane

  • Pisania skryptów (Bash, Python, SQL);

  • Pryncypiów chmurowego bezpieczeństwa;

  • Rozwiązanie przetwarzania danych Cloud native

  • Strategii migracji środowisk do chmury - włączając w to znajomość narzędzi wspierających proces oceny i migracji aplikacji oraz baz danych;

  • Koncepcji Multicloud;

  • Pryncypiów i podstaw oraz narzędzi DevOps, CI/CD;

  • Certyfikacja na poziomie Professional Google Cloud Data Engineer, Microsoft Azure Data Engineer, AWS Certified Data Analytics lub Oracle Database SQL Certified Associate będzie atutem, ale nie jest wymagana.

To oferujemy

  • Praktycznie nieograniczone możliwości szkoleń, darmowych certyfikacji i rozwoju kariery;

  • Możliwość poszerzenia eksperckiej wiedzy i zdobycia doświadczenia podczas projektów realizowanych wspólnie z kolegami bardziej doświadczonymi w danym obszarze;

  • Realizacja najbardziej interesujących i innowacyjnych projektów dla renomowanych polskich i zagranicznych Klientów;

  • Świetna atmosfera i komfortowe warunki pracy;

  • Elastyczne formy zatrudnienia;

  • Atrakcyjny pakietem benefitów socjalnych.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • opieka stomatologiczna

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • swoboda leczenia

  • wsparcie Buddy'ego

PwC

PwC to sieć ponad 250.000 pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii.

Do naszej praktyki Cloud & Digital, szukamy osoby o profilu Cloud Data Architect / Cloud Data Engineer.

Nasz zespół to utalentowani inżynierowie i architekci chmurowi oraz najlepsi eksperci biznesowi. Nasza wspólna praca łączy biznes i technologię. W ten sposób, dzięki zaawansowanym usługom dostępnym w chmurze publicznej, nasi Klienci osiągają jeszcze lepsze wyniki biznesowe.

Przewiń do profilu firmy