Logo Pracuj.pl

Controller Finansowy

TAURON Polska Energia Spółka AkcyjnaO firmie

  • Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna

Ściegiennego 3

Katowice

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Modelowanie finansowe i analiza finansowa scenariuszy strategicznych dla Grupy Kapitałowej
  • Opracowywanie raportów oraz prezentacji na potrzeby Zarządu, Rady Nadzorczej oraz pozostałych Interesariuszy (cykliczne i ad hoc), w tym kokpitów menadżerskich
  • Prowadzenie procesów sporządzania budżetu, prognoz, planów
  • Analiza planów i kontrola odchyleń w zakresie wyników i cash flow
  • Wykorzystywanie wiedzy i doświadczenia z zakresu analiz finansowych, rachunkowości zarządczej, sprawozdawczości finansowej oraz konsolidacji danych finansowych w celu wspierania decyzji zarządczych
  • Kreowanie, opracowywanie i monitorowanie standardów controllingu korporacyjnego w spółkach grupy kapitałowej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (Controlling, Finanse, Ekonomia)
  • 2 lata doświadczenia w obszarze analiz finansowych, controllingu (preferowane w spółce o rozproszonej strukturze organizacyjnej)
  • Doświadczenie zawodowe w obszarze controllingu / finansowym/ rachunkowości zarządczej
  • Doświadczenie w zakresie koordynowania projektów/ zadań w spółce Grupy Kapitałowej
  • Doświadczenie w prognozowaniu i kontroli przepływów pieniężnych
  • Umiejętność posługiwania się narzędziami controllingowymi, w tym w szczególności Excelem (poziom zaawansowany)
  • Umiejętność interpretacji danych finansowych
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • Zorientowanie na osiąganie rezultatów w terminie

To oferujemy

  • Możliwość samodzielnego prowadzenia projektów w jednej z największych Grup Kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów, narzędzi i rozwiązań w Grupie Kapitałowej
  • Program wdrożeniowy
  • Udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych
  • Pracę w centrum Katowic w nowoczesnym biurowcu
  • Benefity: Opieka medyczna, Pracowniczy Program Emerytalny, dofinansowanie do prądu, dodatkowy wolny Dzień Energetyka 14 sierpnia

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • program emerytalny
  • dofinansowanie wypoczynku
  • szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • program wdrożeniowy

Kogo szukamy:

Eksperta nastawionego na swój rozwój i rozwój firmy, chcącego mieć wpływ na pracę obszaru, poszukującego samodzielności, oferującego proaktywność, zaangażowanie i wdrażanie proponowanych rozwiązań.

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników. Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.

Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Aktualne oferty pracodawcy
Numer ref. TPE/AP/2022/36

Controller Finansowy, Ściegiennego 3, Katowice