Prosimy o przesyłanie CV koniecznie z Klauzulą zamieszczoną poniżej. CV bez odpowiedniej zgody kandydata, nie będą brane pod uwagę w procesie rekrutacji. “ Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, załączonych dokumentach rekrutacyjnych, a także podanych przeze mnie we wszystkich materiałach pozyskanych w przyszłości w toku niniejszej rekrutacji przez DSA Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, ul. Młynarska 48 - dla celów niezbędnych do realizacji aktualnego procesu rekrutacji, w ramach którego aplikuję”
Pełną informację odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz
Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?
DSA Sp. z o.o.

CRM SQL Developer

DSA Sp. z o.o.O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ważna jeszcze 6 dni
    do: 12 maj 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Development and maintenance of the CRM system (MS SQL) used in Customer Account Management teams,

  • Development and maintenance of the CRM interface (MS Access),

  • Ensuring performance, security, and availability of databases,

  • Preparing documentations and specifications,

  • Participating in development projects (scope management, prioritization, effective communication, project delivery),

  • Presenting insights and recommendations to internal stakeholders.

Nasze wymagania

  • Min. 2 years of professional experience as an SQL Developer / Database Administrator / Data Analyst (or similar),

  • Very good knowledge of SQL, MS Access and MS Excel,

  • Good English language skills, verbal and written,

  • Experience in using SSRS / SSIS / VBA / VB.net would be an asset,

  • Experience in developing/designing/maintaining CRM systems would be an asset,

  • Experience with Salesforce.com would be an asset,

  • Quick-learner and positive, confident communicator, high analytical skills,

  • Self-starter able to manage multiple priorities in a highly dynamic, corporate environment,

  • Ability to work under time pressure.

Mile widziane

  • Strong communication and presentation skills

  • Strong eye for detail

  • Financial Services experience is highly preferred, Payments experience is ideal

  • Experience with matrix organizations a plus

To oferujemy

  • Stable employment based on a fixed-term employment contract, for 3 months, however it might be extended, in an international corporation,

  • Attractive salary,

  • Private medical care and MultiSport card,

  • Highly professional, multicultural environment and high standards of work,

  • Work in a dynamic team with a supportive inclusive culture and strong values,

  • Interaction with Stakeholders and Colleagues across the globe,

  • Good atmosphere at work and comfortable working environment.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • owoce

We are a company with an established position on the market with many years of experience in outsourcing, customer service and sales support. We have been cooperating with world leaders in the financial and retail service for many years

Przewiń do profilu firmy

ROLE OVERVIEW:

We are currently seeking a dynamic, motivated individual for an exciting new opportunity: CRM SQL Developer. Reporting into the European Commercial Insights & Analytics Team, this critical role will help to develop and maintain the CRM system used in Customer Account Management teams working in several locations across Europe. This new position requires business acumen, analytic and effective interpersonal and project management skills.