Oferta pracy

Data Analyst in Credit Risk Area (Modeling and Reporting)

ING Tech Poland

  • Zajęcza 4, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Zajęcza 4

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie danych na potrzeby modelowania ryzyka

  • Analiza danych oraz przygotowywanie raportów BI

  • Analizy jakości danych

  • Branie udziału w testach mechanizmów udostępniania danych

  • Analiza regulacji wewnętrznych i zewnętrznych i przygotowania na tej podstawie dokumentacji funkcjonalnej

  • Analiza danych pod kątem jakości i przydatności do budowy/monitoringu modeli ryzyka

  • Przygotowywanie danych i mechanizmów udostępniania danych na potrzeby budowania raportów

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w modelowaniu i uczeniu maszynowym

  • Znajomość procesu kredytowego w Banku

  • Doświadczenie w pracy z modelowaniem ryzyka kredytowego lub rynkowego (PD, LGD, EAD, IFRS9, IRB),

  • Umiejętność analizy i zrozumienia bilansu Banku,

  • Znajomość języków Python i R,

  • Doświadczenie w pracy z Agile / Scrum,

  • Zaawansowane umiejętności analityczne,

  • Niezależny, kreatywny i proaktywny sposób myślenia,

  • Umiejętność zakwestionowania status quo,

  • Znajomość technik wykorzystywanych w analizie biznesowej.

  • Bash,

  • GIT/GitLab,

  • Python/R,

  • Jenkins,

  • Confluence.

To oferujemy

  • Wielokierunkowy rozwój,

  • Certyfikacje i transfer wiedzy

  • Najnowsze technologie

  • Międzynarodowe projekty

  • Stabilne warunki zatrudnienia

  • Pełne wyposażenie stanowiska pracy

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • siłownia w biurze

  • gry wideo w pracy

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

Informacje o Zespole:

Do zespołu Data Analytics (Chapter) szukamy specjalistów/ekspertów wspierających procesy budowy modeli ryzyka i raportów zarządczych w obszarze finansów i ryzyka. Łączymy wiedzę z zakresu modelowania ryzyka i zaawansowanego przetwarzania danych. Posiadamy rozległą wiedzę z zakresu procesów w Banku umożliwiającą nam zrozumienie i interpretację danych na potrzeby modelowania i raportowania zjawisk towarzyszących tym procesom. Pracujemy w międzynarodowym środowisku, na co dzień posługujemy się językiem angielskim (w mowie i piśmie). Nasza praca skupia się na analizie danych i przygotowaniu ich na potrzeby raportowania i modelowania.