Logo Pracuj.pl

Data Analyst (Payment Services Team)

Allegro.pl sp. z o.o.O firmie

  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • Tableau

Twój zakres obowiązków

  • Razem z badaczami jakościowymi i ilościowymi stworzysz metryki, dzięki którym pokażesz organizacji, jak kształtują się i zmieniają zachowania oraz postawy użytkowników w zakresie płatności na Allegro
  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu biznesowych rozwiązań. Twoje rekomendacje będą miały realny wpływ na funkcjonowanie platformy
  • Dzięki wynikom Twoich analiz ludzie w organizacji otrzymają wskazówki, jak sprawić, aby doświadczenie klientów Allegro było wyjątkowe

Nasze wymagania

  • Posiadają doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł
  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie
  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością
  • Potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób komunikować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące
  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego
  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop (HQL, pySpark)

To oferujemy

  • Model pracy hybrydowej, który ustalisz z liderem i zespołem. Mamy świetnie zlokalizowane biura ( z w pełni wyposażonymi kuchniami i parkingami dla rowerów) i znakomite narzędzia pracy (podnoszone biurka, interaktywne sale konferencyjne)
  • Bonus roczny do 10% wynagrodzenia rocznego liczony z kwoty brutto (zależny od Twojej oceny rocznej oraz wyników firmy)
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (do wyboru mamy m.in. pakiety medyczne, sportowe, lunchowe, ubezpieczenia, bony na zakupy)
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas i skoncentrowane na specyfice Twojej pracy
  • Laptop z m1, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 14’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety, których potrzebujesz
  • Pracę w zespole, na którego wsparcie zawsze możesz liczyć - na pokładzie mamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie
  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
  • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp (m.in. szkolenia z zakresu organizacji pracy, sposobu komunikacji, motywacji do pracy oraz różnych technologii i zagadnień merytorycznych)
  • Jeśli chcesz wiedzieć więcej - sprawdź sam/a

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii
  • Big Data - petabajty danych i Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie
  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych
  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Hadoop i Google Cloud)
  • Zespół IT liczy ponad 1700+ osób, które dotychczas dzieliły się wiedzą na wielu konferencjach oraz współtworzą bloga https://allegro.tech
  • Mikroserwisy - skala tysięcy mikroserwisów oraz ponad 1,8 mln rps na biznesowej szynie danych
  • Środowisko łączące prywatne Centra Danych (dziesiątki tys. serwerów) oraz Chmury Publiczne (Google Cloud Platform oraz Microsoft Azure)
  • Ponad 100 autorskich projektów open source, kilka tysięcy gwiazdek na github
  • Organizujemy Allegro Tech Live, w 100% zdalną odsłonę naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks i występujemy gościnnie na zaproszenie takich społeczności jak Warsaw AI, JUG (Poznań, Łódź, Lublin, Wrocław), WG .Net, Dare IT, Women in Tech Summit
  • Sami również stawiamy na rozwój. Organizujemy hackathony i wewnętrzne konferencje (np. coroczny Allegro Tech Meeting), regularnie wyjeżdżamy na wydarzenia w Polsce i za granicą (Europa i USA), a każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać lub dzielić swoją wiedzą z innymi, to zawsze Ci pomożemy.

Data Analyst (Payment Services Team), Wrocław