Oferta pracy

Data analyst

Santander Bank Polska

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

Mile widziane

  • Python

  • SAS

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • modelowanie finansowe na potrzeby wewnętrzne (banku) oraz Zarządu

  • end-to-end financial modeling, uwzględniające zebranie danych niezbędnych do analizy oraz analiza wniosków

  • w ramach pracy nad przygotowywaniem modelu szczegółowa analiza otrzymanych danych

  • wsparcie procesu pozyskiwania danych w fazie przygotowania analiz jak również w fazie późniejszego zarządzania modelem finansowym

  • przygotowywanie raportów i analiz ad hoc

  • tworzenie krótkoterminowych i wieloletnich prognoz finansowych oraz analiza odchyleń

  • analiza oraz interpretacja danych wraz z przejrzystą prezentacją wyników

  • przygotowywanie raportów zarządczych (P&L, BS, CF)

  • przetwarzanie danych biznesowych z różnych linii biznesowych

  • współpraca z innymi działami oraz wsparcie biznesu w zakresie analiz finansowych

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe, ukończone studia na kierunkach takich jak: metody ilościowe, finanse, rachunkowość, ekonomia

  • doświadczenie co najmniej 4 lata na podobnym stanowisku

  • rozumienie i analiza sprawozdań finansowych / sprawozdawczość zarządcza

  • umiejętność modelowania finansowego i budowania modeli finansowych end-to-end na potrzeby wewnętrzne

  • umiejętność pracy pod presją czasu i wykorzystywania kreatywnych rozwiązań w pracy modelowej

  • wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków

  • przejrzysta prezentacją wyników

  • mile widziane doświadczenie w pracy w sektorze finansowym

  • bardzo dobra znajomość MS Excel, mile widziane VBA

  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

To oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych

  • udział w ciekawych, strategicznych projektach

  • zgrany zespół i przyjazną atmosferę

  • atrakcyjny system motywacyjny

  • pożyczki na cele mieszkaniowe

  • ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach

  • prywatną opiekę zdrowotną

  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego

  • ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „BeHealthy”

  • dofinansowanie do „Rajdu Bankowca” - wyjazdu jedynego w swoim rodzaju

  • nasza oferta benefitowa zawiera również rozwiązania dla osób z niepełnosprawnością

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • wyprawka szkolna

  • program rekomendacji pracowników