Oferta pracy

Data Engineer

SPAR

  • Druskienicka 12, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

SPAR

Druskienicka 12

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie i tworzenie środowiska Enterprise DWH w technologii cloud

  • Zarządzanie procesami ETL zasilającymi hurtownię danych

  • Wizualizacja i prezentacja danych

  • Agregacja dużych wolumenów nieuporządkowanych danych oraz ich transformacja do pożądanego formatu

  • Analiza nieustrukturyzowanych i ustrukturyzowanych danych w celu ustalenia kluczowych możliwości dla biznesu

  • Eksploracja danych, ocena ich jakości i specyfiki w kontekście realizowanych projektów analitycznych

  • Formułowanie i testowanie hipotez optymalizacyjnych

  • Wstępne przetwarzanie danych, projektowanie i trenowanie modeli z wykorzystaniem technik uczenia maszynowego

  • Tworzenie modeli predykcji w oparciu o analizę statystyczno-matematyczną

  • Komunikacja i współpraca z obszarami IT oraz biznesem

  • Dokumentowanie tworzonych rozwiązań

Nasze wymagania

  • Minimum 2 lata doświadczenia w pracy z hurtowniami danych

  • Doświadczenie w statystyce i uczeniu maszynowym

  • Umiejętność wizualizacji danych oraz znajomość technologii raportowania

  • Zaangażowanie, komunikatywność, otwartość, analityczne myślenie, uporządkowanie precyzja, dobra umiejętność organizacji pracy

  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk ścisłych związanych z informatyką (informatyka, matematyka, fizyka itp.)

  • Biegła znajomość języka SQL (mile widziany T-SQL)

  • Dobra znajomość jednego z języków programowania np. Java, R, Python

  • Znajomość metodyk Data-Driven Business

  • Znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie umożliwiającym porozumiewanie się oraz czytanie dokumentacji technicznej

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w środowisku MS Azure / Azure Synapse

  • Doświadczenie w pracy z MS Power BI

  • Doświadczenie w pracy z SAP Analytical Cloud i SAP Business Warehousing

  • Doświadczenie w pracy z narzędziami Pentaho

To oferujemy

  • Pracę pełną wyzwań, umożliwiających rozwój własnych kompetencji

  • Dofinansowanie do pakietu sportowo-rekreacyjnego

  • Zniżki na zakupy w całej Sieci

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • firmowa biblioteka

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • karty przedpłacone

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

SPAR

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za identyfikowanie, dokumentowanie i wdrażanie modeli ładowania i przetwarzania danych w odpowiedzi na cele, potrzeby i wyzwania różnych obszarów biznesowych. Rola ta współpracuje bezpośrednio z działami analiz, zakupów, sprzedaży, danych podstawowych, finansów, logistyki oraz IT. Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za automatyzowanie procesów pobierania i gromadzenia danych z różnych źródeł oraz ich przetwarzania do postaci wartościowej dla obszarów biznesowych.

Przewiń do profilu firmy