Logo Pracuj.pl

Data Science Analyst

HOIST FINANCE ABO firmie

HOIST FINANCE AB

Generała Józefa Bema 2

Wrocław

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie modeli statystycznych (predykcyjnych i opisowych) wykorzystujących dane wewnętrzne i zewnętrzne w celu wsparcia działań w zakresie kontaktów z klientami i podejmowania decyzji dotyczących strategii windykacji.
  • Rozwój infrastruktury modelowania (co obejmuje ocenianie modeli i ich monitorowanie).
  • Analizę danych w celu stworzenia oceny, interpretacji i analizy szeregu informacji statystycznych i pisemnych w celu wsparcia zaleceń, które będą miały wpływ na politykę i strategię grupy.
  • Rozwijanie silnych relacji z managerami w celu gromadzenia i budowania wymagań dotyczących modelowania oraz budowania pewności i zaufania do rozwiązań modelowych.
  • Zapewnienie wsparcia strategicznego i analitycznego przed, w trakcie i po wdrożeniu modelu.
  • Proaktywną analizę wszelkich odchyleń w wynikach i identyfikowanie ich przyczyn.
  • Przyczynianie się do ciągłego doskonalenia podejścia do technik modelowania i struktur danych.

Nasze wymagania

  • Minimum 3 latnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Data Science.
  • Biegłość w tworzeniu modeli z wykorzystaniem takich technik, jak regresja logistyczna, regresja liniowa, CHAID, losowe lasy, wzmocnienie gradientu, analiza skupień, analiza dyskryminacyjna, algorytmy bayesowskie, sieci neuronowe, SVM, MARS.
  • Doświadczenie w korzystaniu z pakietów Business Intelligence, analitycznych i statystycznych (np. SQL, SAS, R-Studio, Python, Azure ML).
  • Znajomość języka angielskiego minimum na poziomie B2.
  • Umiejętność przedstawiania złożonych i szczegółowych danych w prosty do zrozumienia i innowacyjny sposób.
  • Umiejętność samodzielnej, proaktywnej pracy, kreatywność.
  • Znajomość rynku windykacyjnego lub finansowego.
  • Wyższe wykształcenie (kierunki ścisłe: matematyka lub statystyka).

To oferujemy

  • Umowa o pracę w przyjaznej atmosferze w grupie notowanej na szwedzkiej giełdzie
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowej strukturze Grupy Hoist i pracy z codziennej osobami zlokalizowanymi w naszych pozostałych europejskich oddziałach
  • Realny wkład w optymalizację kluczowych procesów w firmie.
  • Możliwość uczestniczenia i kierowania pracami nad rozwojem Shared Service Center
  • Pakiet świadczeń socjalnych: prywatna opieka medyczna, programy sportowe, współfinansowanie dojazdów do pracy i ubezpieczenia grupowego.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • program emerytalny
  • paczki świąteczne
  • dofinansowanie dojazdów do pracy
  • program rekomendacji pracowników
  • jeden krótszy dzień pracy

Hoist Finance zostało założone w 1994 roku w Sztokholmie. Jesteśmy jednym z wiodących oraz najbardziej zaufanych partnerów w restrukturyzacji zadłużenia dla banków i instytucji finansowych w całej Europie. Oznacza to, że kupujemy konsumenckie kredyty bankowe, które nie są spłacane. W ten sposób uwalniamy zasoby i zmniejszamy ryzyko dla naszych partnerów - banków, przyczyniając się do stabilnego systemu finansowego. Wspieramy także naszych klientów - pożyczkobiorców, poprzez tworzenie zrównoważonych planów spłaty bazujących na indywidualnych okolicznościach. Poprzez szacunek, szczerość oraz uczciwość zyskujemy zaufanie naszych klientów. Działamy obecnie w 11 krajach Europy zachodniej i środkowej, zatrudniając ponad 1800 pracowników.

Prosimy o nadsyłanie CV w j. angielskim.

Data Science Analyst, Generała Józefa Bema 2, Wrocław