Oferta pracy

Data Scientist – Modelarz Szeregów Czasowych

InPost

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

InPost

Wielicka 28/b

Podgórze

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • modele prognostyczne szeregów czasowych– budowa i utrzymanie modeli predykcyjnych o zróżnicowanej charakterystyce czasowej (co do częstotliwości i okna), z wykorzystaniem zbiorów wewnętrznych i zewnętrznych

  • możliwe zaangażowanie w inne obszary ML – przygotowanie zbiorów danych, budowanie i rekomendowanie zaawansowanych modeli analitycznych, dokładna dokumentacja modeli, analiza możliwości wykorzystania zewnętrznych źródeł danych

  • komunikacja – raportowanie wykonywanych analiz do kadry menedżerskiej: prezentowanie metod prac i wyników na spotkaniach społeczności data

  • peer code review

  • mierzenie wartości z produktów ML – szukanie i wybór metodologii, projektowanie eksperymentów i szacowanie wpływu produktów opartych o dane na wartość przyniesioną organizacji

  • innowacje – ciągły monitoring metod, publikacji i testowanie rozwiązań pojawiających się na rynku, które mogłyby poprawić efektywność wykonywanych rozwiązań, tworzenie autorskich rozwiązań, szkolenia

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu data science, ekonometrii, statystyki, matematyki, fizyki lub pokrewnych obszarów

  • 2-4 letnie doświadczenie jako Data Scientist (z naciskiem na obszar szeregów czasowych)

  • doskonała znajomość rozwiązań ilościowych: zaawansowanych modeli ekonometrycznych oraz płytkich/ głębokich modeli uczenia maszynowego.

  • wiedza teoretyczna oraz praktyczna z zakresu modelowania szeregów czasowych (modele klasyczne np. ARMA, ARCH oraz modele współczesne np. BSTS, SVR, GBT, GRU/LSTM).

  • znajomość Pythona i/lub R (w tym PySpark i/lub SparkR), relacyjnych baz danych (SQL), systemów kontroli wersji (git)

  • znajomość i doświadczenie w pracy w środowisku chmurowym: Azure/GCP/AWS

  • doświadczenie w wykorzystywaniu pipelinów CI/CD/ MLOps w pracy nad produktami opartymi o dane

  • chęć dzielenia się wiedza i promowania najlepszych praktyk w ramach społeczności data

  • bardzo dobre zdolności komunikacyjne i negocjacyjne, umiejętności dekompozycji problemu i znajomość metod problem solving

  • praca w zespołach agileowych

  • biegła znajomość angielskiego

Mile widziane

  • doświadczenie z pisaniem produkcyjnych rozwiązań ML, testami danych, testami jednostkowymi

  • znajomość narzędzi (np. JDemetra, STATA, Dynare), technik (np. filtry cykli) i modeli (np. X-13ARIMA-SEATS, DSGE itp.) wykorzystywanych na poziomie banków centralnych

  • znajomość technik analizy przestrzennej (narzędzia: geopandas, QGIS itp., modele: SAR, SEM itp.)

  • znajomość modeli uczenia ze wzmocnieniem

  • znajomość procesów operacyjnych w nowoczesnej logistyce, lub w e-commerce

  • doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym

  • doświadczenie mentorskie

To oferujemy

  • możliwość pracy w 100% zdalnej albo w modelu hybrydowym (wszystko zależy od Ciebie! :-))

  • umowę o pracę/ kontrakt B2B (wybór należy do Ciebie! :-)) i stabilność zatrudnienia

  • dofinansowane benefity, bo Twoja dobra kondycja jest dla nas ważna (sport, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie)

  • zaangażujemy Cię też w przeróżne inicjatywy wewnętrzne, w których będziesz mógł się spełniać.

  • dajemy też dużą swobodę koncepcyjną i możliwość realizacji własnych pomysłów/usprawnień

  • i pamiętaj! Będziesz pracować w dynamicznie rozwijającej się Firmie

  • Jesteśmy liderem na Rynku! Każdy Pracownik ma na to wpływ!

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

InPost

W InPost wszystkie decyzje podejmujemy w oparciu o dane Jeżeli chcesz budować i rozwijać ML/ AI w dynamicznym międzynarodowym środowisku, pracować każdego dnia z ekspertami w biznesie, szukając innowacyjnych rozwiązań ML/AI, które będę wdrożone w oparciu o rozwiązania chmurowe – to jest miejsce dla Ciebie. Jeżeli ponadto lubisz eksperymentować, pracować w dynamicznym i rozwijającym się zespole – dołącz do #InPostTeam i #dataunlockers.

Przewiń do profilu firmy