Data Strategy & Webanalytics Specialist

GroupM Sp. z o.o.

Plac Konesera 11

Praga-Północ

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Google Analytics

  • Google Tag Manager

Mile widziane

  • HTML

  • JavaScript

  • Python

  • R

  • PHP

  • SQL

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie dokumentacji, implementacja zgodnie ze specyfikacją i weryfikacja kodów GTM na stronach klienta

  • zakładanie i raportowanie tasków w systemie wewnętrznym klienta

  • konfiguracja i weryfikacja segmentów użytkowników, celów analitycznych i zmiennych w narzędziach analitycznych – Google Analytics

  • analiza danych z systemów analitycznych - przygotowywanie raportów oraz wniosków dla witryn oraz aplikacji

  • monitoring, analiza wyników, opracowanie rekomendacji

  • integracja między narzędziami – weryfikacja istniejących i tworzenie nowych, w zależności od potrzeb

  • śledzenie zmian i nowości w narzędziach analitycznych oraz odpowiednie dostosowanie do wymogów

  • analiza i strukturyzowanie dużych, pochodzących z wielu źródeł baz danych

Nasze wymagania

  • znajomość Google Analytics oraz doświadczenie w zakresie analizy źródeł, analiza przepływu użytkowników oraz analiza zdarzeń oraz konfiguracji

  • znajomość Google Tag Managera

  • wykształcenie wyższe na kierunku ścisłym (matematyka, ekonomia, informatyka, fizyka lub pokrewne)

  • kilkuletnie, szerokie doświadczenie zawodowe w pracy z analizą danych;

  • znajomość metodologii optymalizacji współczynnika konwersji

  • znajomość Ms. Excel w stopniu zaawansowanym (w tym tabel przestawnych)

  • dobra znajomość języka angielskiego na poz. min. B2

  • umiejętność wizualizacji danych w Google Data Studio

  • znajomość HTML oraz Javascript

  • znajomość min. jednego z języków programowania takich jak np.: Python, R, PHP lub SQL

  • umiejętność przygotowywania i analizy testów A/B

  • doświadczenie w pracy na innych platformach webanalitycznych takich jak Adobe SiteCatalyst, Gemius

To oferujemy

  • szybki rozwój kompetencji specjalistycznych, dzięki pracy na różnorodnych projektach i klientach

  • realizację projektów dla największych reklamodawców na polskim rynku (topowe marki globalne)

  • pracę z doświadczonym zespołem - z osobami, które z pasją tworzą i rozwijają rynek reklamy internetowej w Polsce

  • dużą samodzielność w zakresie realizowanych zadań

  • możliwość wdrażania własnych pomysłów i rozwój zawodowy w kierunku rozwoju produktów reklamowych

  • dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do wykonywania powierzonych obowiązków

  • hybrydowy tryb pracy

  • nowe i nowoczesne biuro w Campusie Koneser, na warszawskiej Pradze, blisko metra

  • Kartę Medicover Sport, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do nauki języka angielskiego oraz opiekę medyczną po 3 miesiącach współpracy

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • brak dress code’u

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • program rekomendacji pracowników

Czego możesz się po nas spodziewać:

  • jesteśmy zaangażowani, wzajemnie doceniamy swoją pracę

  • dzielimy się wiedzą

  • lubimy pracować na dobrych, dostosowanych do nas narzędziach

  • mamy dostęp do najnowszych technologii jako jedni z pierwszych

  • kreujemy standardy w branży mediowej

  • lubimy się uczyć

  • nie mamy dress codu – ubieramy się jak nam się podoba

  • zaprzyjaźniamy się - chodzimy na wspólne śniadania i imprezy

  • w piątki pracujemy do 15.00

Jesteśmy GroupM – największą na świecie grupą mediową skupiającą agencje należące do WPP – MediaCom, Mindshare i Wavemaker. Działamy dla nich w obszarach performance marketingu, programmatic advertising, searchu czy social media oraz wspólnych negocjacji, inwestycji w zaawansowane technologicznie narzędzia, kreację contentu i rozwiązań dla komunikacji w mediach cyfrowych.

Posiadamy certyfikat Top Employer Poland & Europe 2021 & 2022, który potwierdza, że nasza firma posiada i działa wedle określonych procesów i standardów HR-owych.

Przewiń do profilu firmy