Oferta pracy

Deputy Group CFO - Finance Director

Michael PageO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 21 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Dyrektor
Deputy Group CFO - Finance DirectorNumer ref.: JN -022021-2173141

Wybrana osoba będzie raportowała do Regional Group CFO oraz Prezesa Zarządu grupy, będąc jednocześnie odpowiedzialnym za planowanie, wdrożenie oraz realizację strategicznych projektów dla firmy.

Informacje o kliencie

Dla naszego klienta, jednego z globalnych liderów, poszukujemy obecnie osób znających kluczowe aspekty funkcjonowania firmy, kandydatów na stanowisko Deputy Group CFO (Polska). Praca w dużej grupie kapitałowej nastawionej na różnorodność oraz dbałość o otaczających nas świat.

Opis stanowiska

  • Współtworzenie i realizacja strategii finansowej oraz biznesowej, udział w inicjatywach rozwojowych firmy
  • Pełnienie funkcji Chief Finance Transformation Officer dla Grupy w Polsce (ERP, projekty transformacji cyfrowej)
  • Nadzór nad pracą działu kontrolingu grupy oraz współzarządzanie obszarami finansowymi / automatyzacji procesów w obrębie SSC/CoE
  • Kierowanie przygotowaniem planów finansowych w Grupie w Polsce oraz zarządzanie procesami budżetowania i raportowania
  • Identyfikowanie i prezentowanie kluczowych czynników biznesu mające wpływ na wzrost wartości przedsiębiorstwa
  • Rola Strategicznego partner biznesu, który interpretuje dane księgowe, finansowe i przygotowuje modele oraz symulacje finansowe wspierające podejmowanie decyzji strategicznych; bliska współpraca innymi działami firmy jako partner
  • Współpraca z akcjonariuszami, prezentowanie wyników i zapewnianie spójną komunikacji w zakresie planowania strategicznego
  • Identyfikacja możliwych usprawnień w działalności procesów, procedur i systemów wspierających organizację

Profil kandydata

  • Wykształcenie na poziomie uniwersyteckim (finanse, zarządzanie, rachunkowość)
  • Doskonała znajomość zasad kontrolingu, wiedza z zakresu budżetowania, planowania finansowego, raportowania zarządczego i finansowego
  • Ponad 15 lat doświadczenia zawodowego w finansach międzynarodowych firmach i przynajmniej 5 lat na stanowisku lidera funkcji finansowych - preferowane duże grupy kapitałowe z kompleksowymi strukturami oraz rozproszoną działalnością biznesową
  • Umiejętność zarządzania informacjami, w tym analiza biznesowa i modelowanie danych biznesowych
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów mających na celu optymalizację procesów finansowych i operacyjnych jest konieczne
  • Doskonałe umiejętności prezentacji, umiejętności przekonywania, nastawienie na poszukiwanie usprawnień, chęć inicjowania nowych projektów
  • Umiejętność planowania strategicznego
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołami
  • Doskonała znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację i prezentację

Oferujemy

  • Możliwość pogłębienia doświadczenia w obszarach Transformacji, automatyzacji oraz digitalizacji procesów jako Project Lead
  • Szybko rozwijająca i unowocześniająca się branża przyszłości
  • Mentoring ze strony Regional Group CFO
  • Potencjalne możliwości rozwoju w obrębie Grupy w Polsce

Ogłoszenie archiwalne