Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

DevOps Engineer Remotely

ChilliPharmO firmie

  • pomorskie

    pomorskie
  • Ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • Praca zdalna
  • kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Amazon S3

  • Kubernates

  • Docker

Mile widziane

  • Micoservices

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

We are a growing team and looking to improve our infrastructure by moving to a managed services structure. Your role will be towards the Ops end of DevOps working alongside those towards the Development side to maintain reliability for the system and develop modules to improve our infrastructure. It will involve taking a turn being on call for technical issues, and may involve some out of hours work from time to time, though we like to keep that to a minimum.

Nasze wymagania

We’re looking for someone who gets satisfaction from building and running applications that make a difference. The ideal candidate will be experienced using automation with AWS. They’ll have a focus of security, and ideally experience of working in a regulated environment, with an eye to understanding how process and documentation can work with DevOps methodologies. We also expect proven troubleshooting skills and a good understanding of the underlying Linux operating system and networking layers.

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 6

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • masz wpływ na produkt
  • koncentrujesz się na rozwoju produktu
  • agile
  • scrum

Skład zespołu

  • fullstack developer
  • architekt
  • devOps
  • product owner
  • scrum master

Tak pracujemy nad projektem

  • Continuous Deployment

  • Continuous Integration

  • DevOps

  • SysOps

  • active monitoring

  • dokumentacja

  • narzędzia do trackowania zadań

  • automatyzacja testów

  • pentesty

  • środowiska testowe

  • testy funkcjonalne

  • testy integracyjne

  • testy jednostkowe

  • testy regresyjne

  • testy wydajnościowe

  • testy manualne

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • budżet rozwojowy

  • czas na rozwój Twoich pomysłów

  • przestrzeń do eksperymentowania

To oferujemy

  • possibility to work emotely

  • competitive salary

  • Benefity

  • możliwość pracy zdalnej

ChilliPharm

Shodann Limited szuka dla swojego klenta ChilliPharm pracownika na stanowisko DevOps Engineer.

Przewiń do profilu firmy

Platform:

System is a containerised Ruby on Rails application orchestrated by Kubernetes on AWS, though we’re trying to become less monolithic in our approach, and use a greater diversity of technologies such as microservices, as appropriate. Part of the role will be to help develop that future shape.

If you share the same belief and you are passionate about technology, then we are waiting for you.