Oferta pracy

Digital Architect

T-MobileO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Halo? czy to...

Centrum Architektury (Architecture CoE) odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu strategii technologicznej i transformacji architektury IT w T-Mobile Polska. Zajmujemy się architekturą systemów IT, wyznaczamy ich standardy technologiczne i definiujemy do czego dany system może być wykorzystany. Określamy również kierunek tych zmian a to wszystko po to aby szybko i efektywnie budować z naszych systemów IT kolejne rozwiązania - cyfrowe rozwiązania, które trafiają do naszych klientów. Cel jaki sobie stawiamy jest prosty - cyfrowa architektura, która jest i będzie motorem kolejnych zamian.

Twoje główne zadania w roli Digital Architect’a:

  • Uczestnictwo w projektowaniu i nadzór nad implementacją i wdrożeniem architektury nowych systemów informatycznych. Opieka i rozwój istniejących systemów. Udział w zwinnych projektach związanych z integracją systemów, systemami dedykowanymi oraz systemami otwartymi;
  • Uczestnictwo w projektowaniu architektury, doradztwo technologiczne, podział na zadania i ich delegacja, implementacja, przeglądy kodów i projektów, testowanie oraz nadzór nad wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych (oraz optymalizację) przy ścisłej współpracy z zespołem;
  • Współtworzenie i publikowanie norm dotyczących projektowania aplikacji cyfrowych i najlepszych praktyk przy budowanie oprogramowania cyfrowego;
  • Współtworzenie strategii dla architektury aplikacji w chmurze, API i środowisku cyfrowym;
  • Zarządzanie jakością (współpraca z Team Leaderami i Senior Developerami w zakresie jakości pracy zespołu, definiowanie standardów technicznych dla projektu, współpraca z analitykami i testerami, nadzorowanie prac implementacyjnych i odbiór kodu źródłowego);
  • Współpraca z zespołem rozwoju produktu w celu identyfikacji i analizy wymagań funkcjonalnych oraz implementacji rozwiązań softwareowych;
  • Analiza wymagań, dostarczenia szacunków rozmiarów aplikacji, rozwój szczegółowej specyfikacji projektowej.

W realizacji zadań wykorzystasz:

  • Dobrą znajomość najnowszych trendów technologicznych (cloud, microservices, Kubernetes, API, etc.);
  • Minimum rok praktycznego doświadczenia i wiedza w obszarze architektury cyfrowych systemów IT działających w środowisku cyfrowym (chmurowym);
  • Łatwość w przyswajaniu, stosowaniu i tworzeniu dokumentacji technicznej w j. angielskim;
  • Praktyczne doświadczenie w posługiwaniu się narzędziami typu: confluence, JIRA, gitlab;
  • Podstawową umiejętność programowania, w szczególności Java/SQL;
  • Zdolności analityczne, rozumienie wymagań biznesowych;
  • Wykształcenie techniczne, preferowane informatyczne;
  • Pozytywne nastawienie, zaangażowanie, samodzielność, inicjatywa i umiejętność współpracy
  • Nastawienie na rozwój własnych kompetencji i umiejętności;
  • Otwartość w komunikacji i doświadczenie w pracy w zespołach rozproszonych;
  • Bardzo dobrą znajomość j. angielskiego;
  • Umiejętność pracy w projektach Agile - prowadzonymi metodykami zwinnymi.

Praca w T-Mobile to nie tylko obowiązki. Uwielbiamy się łączyć i… dzielić tym co mamy najlepsze:

  • stała współpraca na stabilnych warunkach
  • Opieka medyczna dla Ciebie i  Twojej rodziny
  • Pakiety sportowe i kulturalne dostosowane do tego, co lubisz
  • Ekstra dzień wolny — świętuj urodziny lub imieniny z najbliższymi, a nie w pracy
  • Telefon służbowy, który po godzinach dzwoni wyłącznie w Twoich własnych, prywatnych celach
  • Bezpłatne miejsce parkingowe dla każdego
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy oraz możliwość pracy zdalnej
  • Praca w międzynarodowym zespole najlepszych ekspertów
  • Szkolenia w ramach Akademii T-Mobile oraz możliwość rozwoju wewnątrz firmy

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy