Doradca ds. Dystrybucji

  • pomorskie
  • Specjalista
  • 25.06.2019
  • Ważna jeszcze 2 dni (do 25.07.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Cargill provides food, agriculture, financial and industrial products and services to the world. Together with farmers, customers, governments and communities, we help people thrive by applying our insights and over 150 years of experience. We have 155,000 employees in 70 countries who are committed to feeding the world in a responsible way, reducing environmental impact and improving the communities where we live and work.

    Poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    Teren pracy to powiaty: słupski, lęborski, bytowski, kartuski, kościerski, gdański

    Opis stanowiska:

    • Rozwijanie sprzedaży detalicznej u dilerów  w oparciu o biznes plan dilera, terytorialny plan sprzedaży:
      - Monitorowanie efektywności dilera: dostepność produktów, nasycenie rynku, ilość transakcji jednostkowych, sprzedaż z mobila i punktów
      Określanie możliwości zwiększania liczby stacjonarnych punktów sprzedaży
      Dbanie o wizerunek punktu/podpunktu /szyldy, flagi, merchandising, magazyn
      - Przygotowanie do przeprowadzenia akcji promocyjnych /plakaty, ulotki, wystawka na punkcie i mobilach
      - Określanie możliwości zwiększenia liczby punktów sprzedaży mobilnej /trasy, rentowność, zasady umów, polityka cenowa na mobilu, audyt mobilny, pomiar – kalkulatory mobilne
      - Zwiększanie skuteczności pracowników dilera/ przedstawiciel handlowy, sprzedawca mobilny, magazynier/ w pozyskiwaniu nowych klientów i utrzymywaniu aktywnych. Rekrutacja, szkolenia produktowe i handlowe, audyt mobilny, coaching
    • Pozyskiwanie nowych dystrybutorów sprzedaży detalicznej
    • Działanie na zdefiniowanym rynku w oparciu o jego potencjał i numeryczną wiedzę o dilerach
    • Znajomość klientów wg segmentacji Cargill Feed&Nutrition CFN i dopasowanie działań do ich rozwoju
    • Tworzenie i realizacja budżetu
    • Zapewnienie spójności działań zgodnych z wizerunkiem i komunikacją marki/marek w terenie
    • Podejmowanie działań podnoszących efektywność wykorzystania zasobów firmy i obsługi klienta:
      Współpraca w zespole sprzedaży oraz z innymi działami firm
      - Monitorowanie płatności, dopasowanie limitu kredytowego, realizacja ustalonych wskaźników w obrębie dilerów
      - Wdrażanie i realizacja promocji z pomiarem efektywności
    • Monitorowanie i przekazywanie informacji dotyczących sytuacji na rynku oraz  działań konkurencji
    • Zaangażownie w rozwiązywanie reklamacji jakościowych zgodne z  procedurami CFN
    • Raportowanie pracy i wyników działań
    • Doskonalenie umiejętności handlowych i komunikacyjnych, aktualizowanie posiadanej wiedzy i kompetencji
    • Kształtowanie polityki cenowej w odniesieniu do firm konkurecyjnych w segmencie
    • Integrowanie klientów, lokalne targi, dożynki, imprezy
    • Zbieranie informacji o klientach – stałe tworzenie bazy danych klientów
    • Utrzymywanie kontaktu i budowanie relacji z lokalnymi władzami, organizacjami branżowymi

    Wymagania:

    • Wykształcenie średnie/wyższe. Najchętniej o profilu rolniczym, żywieniowym
    • Doświadczenie zawodowe min. 1 rok  na podobnym stanowisku pracy
    • Wiedza żywieniowa mile widziana
    • Umiejętność oceny ryzyka finansowego oraz zabezpieczenia kredytu kupieckiego
    • Znajomość rynku
    • Umiejętności negocjacyjne
    • Wiedza i umiejętności w obszarze sprzedaży dystrybucyjnej
    • Znajomość zasad merchandisingu
    • Komunikatywność
    • Umiejętność rozwiązywania problemów, inicjatywa w poszukiwaniu rozwiązań
    • Umiejętnośc budowania relacji
    • Umiejętność pracy zespołowej i nastawienie na wynik
    • Samodzielność w działaniu
    • Prawo jazdy kat. B

    Benefity: Prywatna opieka medyczna dla pracownika/cy i członków jego/jej rodziny, Ubezpieczenie na życie, możliwość przystąpienia do PPE - Pracowniczego Programu Emerytalnego, Dofinansowanie posiłków, Dofinansowanie aktywności sportowych.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 27.08.1997r. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 923 ze zm.

    bottom