Oferta pracy

Doradca ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego

Citi Handlowy

Senatorska 16

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Opracowywanie i rozwój modeli, metod pomiaru i analiz ryzyka kredytowego, ryzyka kredytowego kontrahenta, przygotowywanie polityk i dokumentacji w tym zakresie

  • Opracowanie i utrzymanie modeli wykorzystywanych do kalkulacji rezerw zgodnie z MSSF9

  • Rozwijanie metod pomiaru i analizy ryzyka w zakresie planowania kapitałowego, testów warunków skrajnych

  • Opracowanie i i rozwój metodologii pomiaru kapitału ekonomicznego

  • Udział w projektach w zakresie rozwoju, testowania modeli, pomiaru ryzyka, modelowania i optymalizacji

  • Zapewnienie wsparcia analitycznego w szerokim zakresie analiz, przygotowywanie analiz i raportów cyklicznych oraz ad hoc

  • Udział w projektach regulacyjnych, testach warunków skrajnych, planowaniu kapitałowym

  • Budowanie relacji z kluczowymi interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi

  • Współpraca z menedżerami ryzyka, menedżerami biznesowymi, jednostkami Finansów i Technologii

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w zakresie budowy modeli i analiz ryzyka kredytowego, planowania kapitałowego, miar rentowności skorygowanych o ryzyko

  • Preferowane min. 5-letnie doświadczenie we wdrażaniu/walidacji/rozwoju modeli

  • Wykształcenie wyższe o profile statystycznym, ekonometrycznym, matematycznym

  • Umiejętności analityczne w zakresie analizy danych, zależności, trendów, prognozowania

  • Dobra znajomość produktów bankowych, procesów ryzyka i kontroli, w tym znajomość wymogów regulacyjnych i ram zarządzania ryzykiem

  • Znajomość zasad kalkulacji odpisów z tytułu utraty wartości wg MSSF 9, doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu modeli rezerw wg MSSF9

  • Umiejętności programowania (np. SAS, SQL, R, Python)

  • Biegła znajomość pakietu Microsoft Office (Word, Excel i PowerPoint)

  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację ustną i pisemną

To oferujemy

  • Umowę o pracę i pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie, program emerytalny, dofinansowanie udziału w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych. Listę wszystkich benefitów znajdziesz na naszej stronie: www.karierawciti.pl w zakładce Benefity dla Ciebie oraz Benefity dla Twoich bliskich)

  • Dostęp do platformy e-learningowej (Degreed) i platformy do nauki języka angielskiego

  • Pracę w prestiżowej organizacji o globalnym zasięgu

  • Przyjazną, pełną wsparcia atmosferę i życzliwy zespół

  • Elastyczne warunki pracy i możliwość częściowej pracy zdalnej

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • owoce

Departament Strategii Ryzyka i Kapitału to zespół aktywnie kształtujący i współtworzący procesy zarządzania ryzykiem w Banku Handlowym w Warszawie SA. Nasi pracownicy odpowiadają m.in. za modelowanie ryzyka kredytowego i kontrahenta, planowanie kapitałowe, sprawozdawczość wewnętrzną i zewnętrzną (KNF, NBP, EBA), zaawansowaną analizę danych, rozwój i utrzymanie systemów i procesów informacji zarządczej.