Logo Pracuj.pl

Doradca Klienta ds. OZE

SolarSpot Sp. z o.o.O firmie

  • Bochnia, Kraków, Myślenice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Zakopane, Chrzanów
  • kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca mobilna
  • Szukamy wielu kandydatów
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • samodzielne pozyskiwanie klientów B2B na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, magazyny energii i ładowarki do samochodów elektrycznych (u nas pracujesz przede wszystkim na nowych klientach, dlatego poszukujemy osób o profilu hunterskim)
  • doradztwo dla klientów w zakresie odnawialnych źródeł energii (jesteśmy przede wszystkim doradcami, a później handlowcami)
  • tworzenie ofert handlowych dla klientów
  • podejmowanie aktywności własnych w celu pozyskiwania nowych klientów oraz budowania lejka sprzedaży
  • negocjowanie warunków umowy oraz koordynacja formalności z tym związanych
  • współpraca z działami projektów, instalacji i administracji w zakresie prawidłowej realizacji umowy dla klienta
  • realizowanie celów sprzedażowych

Nasze wymagania

  • masz doświadczenie w pozyskiwaniu klientów metodami aktywnymi oraz sprzedaży bezpośredniej do klienta B2B
  • wykonywałeś cold calle, cold mailingi a kiedy trzeba również docierałeś do klientów bezpośrednio w terenie
  • zdobyłeś doświadczenie w branżach nowych technologii lub technicznych (np. oprogramowanie i rozwiązania IT, projekty, automatyka)
  • sprzedawałeś produkty i usługi o wartości przekraczającej kilkanaście tysięcy złotych
  • wiesz, na czym polega sprzedaż projektowa oraz doradcza
  • posiadasz własną bazę firm z segmentu B2B
  • w umiejętny sposób docierasz do sedna potrzeb klientów
  • posiadasz podstawową wiedzę z zakresu OZE
  • wiesz, jak finalizować umowy oraz pracować z klientami niezdecydowanymi
  • skutecznie umawiasz spotkania handlowe a kiedy trzeba potrafisz dotrzeć do klienta bez wcześniejszego umówienia się
  • posiadasz czynne prawo jazdy kat. B

To oferujemy

  • Wynagrodzenie złożone z kilku elementów - gwarantowana podstawa w kwocie 3.000 - 4.000 netto, prowizje miesięczne za ilość sprzedanych kWp, dodatkowe premie kwartalne i roczne za zrealizowanie targetów na poziomie kilkunastu tysięcy każda
  • Brak górnej granicy wysokości prowizji miesięcznej - wysokość wypracowanej prowizji możesz sprawdzić na bieżąco w specjalnym kalkulatorze prowizji. Dzięki temu zawsze wiesz, ile zarobisz w danym miesiącu.
  • Posiadamy własny standard montażu i własne ekipy monterskie – cenimy jakość i profesjonalizm, dlatego stawiamy przede wszystkim na naszych pracowników
  • Dostarczamy wszystkie niezbędne do pracy narzędzia – laptop, telefon, samochód z kartą paliwową (dodatkowo zaopatrzymy Cię w wizytówki, pieczątki, ulotki, firmowe gadżety a nawet miarę)
  • Back office – w naszej Centrali znajdują się działy, które pomogą w dopięciu różnych tematów z Klientami i zdejmą z Ciebie czasochłonne zadania (administracja, kredyty i leasingi, ulgi i dofinansowania, projekty, audyty i inne)
  • Brak lojalek po zakończeniu współpracy – bazujemy na wzajemnej uczciwości, dlatego w naszych umowach nie znajdziesz zapisu o zakazie konkurencji
  • (Na serio!) Fajna atmosfera współpracy – wszyscy zwracamy się do siebie na „Ty”, wzajemnie się wspieramy i dzielimy wiedzą
  • Dostęp do wiedzy eksperckiej – zyskujesz dostęp do Akademii SolarSpot, która wdroży Cię w tajniki techniczne fotowoltaiki i nie tylko. Szkolimy nawet konkurencję, żeby podwyższać jakość usług w branży.
  • Współpracę w oparciu o kontrakt B2B - dla Ciebie to większa elastyczność działania

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników

Etapy rekrutacji

1

Etap 1 - Wstępna rozmowa telefoniczna z działem HR

2

Etap 2 - Spotkanie online z managerem i HR

SolarSpot Sp. z o.o.

Miło Cię tu widzieć!

SolarSpot chce towarzyszyć swoim klientom w ich drodze do osiągnięcia zeroemisyjności. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) – od doradztwa klienta i wsparcia w zdobyciu dofinansowania, aż po projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z późniejszym monitoringiem, zapewnieniem gwarancji i serwisem. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi klientami dbamy o środowisko naturalne.

Fotowoltaika to dla nas pierwszy krok w kierunku zwiększenia poczucia bezpieczeństwa energetycznego i niezależności w tym zakresie u naszych klientów. Oferujemy pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i systemy inteligentnego zarządzania energią. Proste zasady, precyzyjny projekt, a także szybki i profesjonalny montaż ogniw słonecznych – właśnie to otrzymują klienci SolarSpot.

Z naszych usług korzysta ponad 2 tysiące klientów. Według raportu pt. „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021” Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2020 roku SolarSpot zajął 5. miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy w instalacjach fotowoltaicznych powyżej 50 kW wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV. Zasilamy energią prosto ze słońca instalacje w dużych miastach i małych miasteczkach w całej Polsce, u klientów indywidualnych i biznesowych, a także w gospodarstwach rolnych czy we wspólnotach mieszkaniowych. W każdym miesiącu realizujemy ok. 150 montaży. W 2020 roku m.in. wygraliśmy przetarg na instalację fotowoltaiczną na dachu Ergo Areny w Trójmieście oraz uruchomiliśmy pierwszą na rynku instalację fotowoltaiczną na hali namiotowej dla klienta w Austrii. W 2021 roku przyłączyliśmy się do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej – Polska PV.

Doradca Klienta ds. OZE, Bochnia