Oferta pracy

Doradca OZE ds. Agrobiznesu

SolarSpot SA.

  • opolskie

    opolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca mobilna
  • Praca od zaraz
  • Szukamy wielu kandydatów
    wakaty: 5
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • samodzielne pozyskiwanie klientów z rynku rolnego - u nas pracujesz przede wszystkim na nowych klientach, dlatego poszukujemy osób o profilu hunterskim

  • doradztwo dla klientów w zakresie optymalizacji kosztów energii elektrycznej w sektorze rolnym – nigdy nie zaczynamy rozmowy od zaproponowania klientowi zakupu fotowoltaiki, zamiast tego rozmawiamy o kosztach prowadzonej działalności i możliwościach ich redukcji

  • dobór indywidualnych rozwiązań z szerokiego portfolio produktów: fotowoltaika, bilansowanie 1:1, pompy ciepła, magazyny energii, energia elektryczna, kompensacja mocy biernej, latarnie solarne, laserowe urządzenia do pomiaru obciążenia dachu, wiaty zadaszające pola i inne – na pewno znajdziesz wśród naszych produktów coś, co możesz zaproponować klientowi

  • tworzenie ofert handlowych dla właścicieli gospodarstw rolnych oraz firm z sektora agro

  • negocjowanie warunków umowy oraz koordynacja formalności z tym związanych

  • współpraca z działami projektów, instalacji i administracji w zakresie prawidłowej realizacji umowy dla klienta

  • edukacja klientów z zakresu zielonej energii oraz sposobów wykorzystania jej do optymalizacji kosztów prowadzonej działalności gospodarczej

Nasze wymagania

  • masz doświadczenie w pozyskiwaniu klientów metodami aktywnymi oraz sprzedaży bezpośredniej do klienta biznesowego lub klienta agro

  • zdobyłeś doświadczenie w OZE lub branżach oferujących rozwiązania dla rolnictwa (np. urządzenia rolne, nawozy, maszyny rolnicze i inne)

  • potrafisz prowadzić sprzedaż projektową oraz doradczą oraz nie zniechęca Cię długi proces decyzyjny w firmach

  • skutecznie umawiasz spotkania handlowe a kiedy trzeba potrafisz dotrzeć do klienta bez wcześniejszego umówienia się

  • potrafisz skutecznie finalizować umowy oraz pracować z klientami niezdecydowanymi

  • sprzedawałeś wysokowartościowe produkty nie będące dla klienta pierwszą potrzebą / produkty premium

  • posiadasz własną bazę firm, z którymi na starcie możesz odnowić kontakty w zakresie doboru rozwiązań OZE

  • masz jasno zdefiniowany przebieg procesu sprzedaży i stanowi on trzon Twojego działania

  • potrafisz budować lejek sprzedaży oraz skutecznie przechodzić do kolejnych jego etapów

  • posiadasz podstawową wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii lub znasz rynek energii w Polsce

  • jest Ci bliska idea zeroemisyjności i dążenia do niezależności energetycznej

  • posiadasz czynne prawo jazdy kat. B

  • masz działalność gospodarczą lub jesteś gotowy do jej założenia – warunek konieczny

To oferujemy

  • masz możliwość sprzedaży kompleksowych rozwiązań z obszaru OZE oraz produktów alternatywnych – jesteś doradcą a nie sprzedawcą, to Ty wspólnie z klientem decydujesz, jaka opcja jest dla niego najbardziej opłacalna

  • mamy w swoim portfolio BILANSOWANIE 1:1- innowacyjny produkt zwiększający opłacalność inwestycji w fotowoltaikę i zapewniający stabilność kosztów

  • jako jedni z nielicznych na rynku OZE zajmujemy się sprzedażą energii elektrycznej – to świetne uzupełnienie portfolio produktowego, które wzmacnia przekaz dotyczący optymalizacji kosztów dystrybucji energii

  • oferujesz klientom rozwiązania, które ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej stają się podstawą prowadzenia rentownej działalności gospodarczej

  • masz zapewniony przejrzysty system wynagradzania złożony z podstawy, prowizji za sprzedaż oraz premii kwartalnej i rocznej

  • korzystasz z narzędzi pracy takich jak komputer, telefon, samochód i karta floty

  • możesz liczyć na szkolenia wstępne oraz cykliczne ponieważ dbamy, abyś był wyposażony w niezbędną wiedzę i dobre argumenty sprzedażowe

  • gwarantujemy Ci solidny suport w postaci działów pre-sales, projektowego, administracji, instalacji oraz zespołu specjalnie stworzonego na potrzeby sprzedaży energii elektrycznej

  • możesz skorzystać z dodatkowych benefitów jakich jak karta sportowa, opieka medyczna oraz ubezpieczenie grupowe

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • służbowy samochód do użytku prywatnego

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • nieformalna atmosfera pracy

Miło Cię tu widzieć!

SolarSpot chce towarzyszyć swoim klientom w ich drodze do osiągnięcia zeroemisyjności i niezależności energetycznej. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) – od doradztwa klienta i wsparcia w zdobyciu dofinansowania, aż po projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych wraz z późniejszym monitoringiem, zapewnieniem gwarancji i serwisem. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi klientami dbamy o środowisko naturalne.

Fotowoltaika to dla nas pierwszy krok w kierunku zwiększenia poczucia bezpieczeństwa energetycznego i niezależności w tym zakresie u naszych klientów. Oferujemy pompy ciepła, magazyny energii, ładowarki do samochodów elektrycznych i systemy inteligentnego zarządzania energią. Proste zasady, precyzyjny projekt, a także szybki i profesjonalny montaż ogniw słonecznych – właśnie to otrzymują klienci SolarSpot.

Z naszych usług korzysta ponad 2 tysiące klientów. Według raportu pt. „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021” Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2020 roku SolarSpot zajął 5. miejsce w Polsce pod względem zainstalowanej mocy w instalacjach fotowoltaicznych powyżej 50 kW wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV. Zasilamy energią prosto ze słońca instalacje w dużych miastach i małych miasteczkach w całej Polsce, u klientów indywidualnych i biznesowych, a także w gospodarstwach rolnych czy we wspólnotach mieszkaniowych. W każdym miesiącu realizujemy ok. 150 montaży. W 2020 roku m.in. wygraliśmy przetarg na instalację fotowoltaiczną na dachu Ergo Areny w Trójmieście oraz uruchomiliśmy pierwszą na rynku instalację fotowoltaiczną na hali namiotowej dla klienta w Austrii. W 2021 roku przyłączyliśmy się do Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej – Polska PV.

Przewiń do profilu firmy