Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Doradca podatkowy

VON ZANTHIER & DACHOWSKI

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie i opracowywanie analiz i opinii podatkowych, przede wszystkim z zakresu podatków VAT i CIT

  • weryfikacja rozliczeń podatkowych, kalkulacji podatku, przygotowywanie ocen ryzyka i szans

  • budowanie relacji z zagranicznymi Klientami

  • wsparcie w przygotowywaniu i wdrażaniu procedur podatkowych, w oparciu o które Klienci we właściwy sposób będą wypełniać obowiązki podatkowe w Polsce

  • reprezentacja Klientów w kontaktach z urzędami skarbowymi w Polsce

  • prowadzenie postępowań podatkowych i reprezentacja w kontrolach i podstępowaniach podatkowych

  • bieżące wsparcie Klientów w obszarach doradztwa podatkowego

  • interdyscyplinarna współpraca z prawnikami w zakresie opracowania kompleksowych rozwiązań prawno – podatkowych

Nasze wymagania

  • mile widziane doświadczenie w obsłudze podmiotów zagranicznych (lub z udziałem kapitału zagranicznego)

  • jeśli nie masz formalnego tytułu doradcy podatkowego – nie martw się, aplikuj, pokaż swoje doświadczenie, ono jest najważniejsze

  • umiejętność pracy zespołowej i jednocześnie samodzielność w działaniu

  • umiejętność rozwiązywania problemów, zdolności analityczne i umiejętność rozumienia potrzeb biznesowych Klientów

  • dążenie do prostoty w komunikacji, prezentowania złożonych zagadnień i trudnych rozwiązań w prosty, przejrzysty, przystępny i zrozumiały dla Klientów sposób

  • umiejętność budowania i utrzymywania relacji z Klientami, wspieranie ich na co dzień w podejmowaniu właściwych decyzji

  • umiejętności i chęci prowadzenia ciekawych projektów podatkowych, w tym z aspektami międzynarodowego planowania podatkowego

  • co najmniej dobra lub bardzo dobra znajomość j. niemieckiego. Chętnie pomożemy Ci w rozwoju czy odświeżeniu Twoich umiejętności z zakresu języka niemieckiego

  • znajomość j. angielskiego będzie Twoim istotnym dodatkowym atutem

To oferujemy

  • stabilne i bardzo atrakcyjne (adekwatne do wiedzy i doświadczenia) warunki współpracy lub zatrudnienia

  • pracę w koleżeńskim zespole, ukierunkowanym na współpracę, wsparcie, wzajemny szacunek i lojalność

  • zdobycie doświadczenia w ciekawych projektach międzynarodowych i możliwość rozwoju kontaktów międzynarodowych

  • dla osób bez uprawnień wsparcie w przygotowaniu do egzaminu na doradcę podatkowego

  • elastyczne warunki zatrudnienia (w tym godziny pracy), w uzgodnionym zakresie home office

  • pakiet szkoleń wewnętrznych w szczególności z zakresu kompetencji zawodowych, w tym interpersonalnych, a także kursy językowe

  • pakiet medyczny / kartę sportową

  • świetną kawę, świeże owoce ;-)

Ważne

  • Wszystkie nadsyłane aplikacje zostaną poddane wnikliwej analizie, niemniej skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami, spełniającymi ww. kryteria.

Rozwijaj karierę w międzynarodowej interdyscyplinarnej Kancelarii prawno-podatkowej VON ZANTHIER & DACHOWSKI. Doceniamy wiedzę merytoryczną i dbamy o nasze osobiste relacje.

Chcesz realizować ciekawe projekty krajowe i międzynarodowe, rozwijać umiejętności, bardzo dobrze zarabiać i dobrze czuć się w pracy a także po pracy? Dołącz do nas.

Tworzymy przyjazny, zgrany zespół, w którym ceniona jest indywidualność i dostrzegane jest osobiste zaangażowanie. Wspólnie tworzymy kulturę, w której pracownicy i współpracownicy mają dużo swobody i realny wpływ na procesy decyzyjne, a także partycypują w sukcesie Kancelarii.

Od 30 lat świadczymy najwyższej jakości usługi prawne i podatkowe dla Klientów głównie z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Holandii oraz dla spółek polskich z zagranicznym kapitałem.

Doradzamy średnim i dużym firmom z różnych sektorów, m.in. energetycznego (OZE), produkcyjnego i usługowego. Oferujemy tworzenie i strukturyzowanie ram dla biznesu międzynarodowego w Polsce.

Gwarantujemy udział w ciekawych i nieszablonowych międzynarodowych projektach, w których możliwe będzie wykorzystanie i rozwijanie wiedzy prawniczej, ekonomicznej a także – kompetencji językowych, niezbędnych w codziennej pracy.

Wszystkim naszym pracownikom i współpracownikom zapewniamy także możliwości rozwoju poprzez uczestnictwo w cyklicznych szkoleniach, ukierunkowanych na rozwój kompetencji indywidualnych i zespołowych, a także w kursach językowych.

W codziennej pracy bardzo dużą wagę przykładamy do work-life-balance. Wierzymy, że równowaga życiowa to nieodłączny element wydajności i efektywności, które pozwalają nam na koncentrację na celach, efektywną pracę oraz optymalizację procesów, dzięki czemu dostarczamy klientom i partnerom biznesowym wysokiej jakości usługi.

Jesteśmy regularnie rekomendowani i wyróżniani w branżowych rankingach i zestawieniach firm podatkowych. W latach 2014 oraz 2016-2020 von Zanthier & Schulz Partnerschaftsgesellschaft mbH była wyróżniana przez prestiżowy magazyn FOCUS-Spezial „Steuerberater”, jako jedna z najlepszych firm doradczych w zakresie „międzynarodowego prawa podatkowego” oraz „doradztwa z zakresu ekonomiki przedsiębiorstw”. W 2021 r. nasze Berlińskie Biuro zostało wyróżnione tytułem „Doskonały Pracodawca 2021" oraz przez DATEV eG tytułem Cyfrowej Kancelarii 2021.

Zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, jesteśmy certyfikowani systemem jakości ISO 9001: 2015, osiągając przy tym najlepsze audytowe wyniki.

Przewiń do profilu firmy