Ta oferta pracy jest nieaktualna od 16 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Doradca techniczno-handlowy w branży surowców do Przemysłu Spożywczego

  • podkarpackie
  • Specjalista
  • 07.02.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma Azelis jest wiodącym globalnym dystrybutorem specjalistycznych surowców chemicznych i dodatków do żywności., reprezentującym najlepszych producentów w branżach przemysłowych i Life Science. Nasze działania opierają się na kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. Założona w 2001 roku firma rozwinęła się, skupiając ponad 35 firm w 40 krajach. Zatrudniamy ponad 1700 osób, posiadamy biura w Europie, Azji i Pacyfiku, Afryce Północnej, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nasza działalność skupia się na przemyśle i jest zorganizowana wokół kilkunastu segmentów rynku. Life Science obejmuje następujące segmenty: Kosmetyki, Farmacja, Branża Spożywcza i Suplementy Diety, Pasze oraz Specjalistyczna branża Rolnicza i Sadownicza. Dział chemii przemysłowej skupia: Przemysł Chemiczny, Farby, powłoki, kleje (CASE), Dodatki do Gumy i Tworzyw Sztucznych, segment Chemii Gospodarczej oraz Środki Smarne i Płyny do Obróbki Metalu.

    W związku z intensywnym rozwojem firma Azelis Polska poszukuje osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: cała Polska (możliwość pracy z biura domowego)

    Misja

    Jest to bardzo operacyjna i praktyczna rola: Doradca techniczno-handlowy będzie odpowiedzialny za promowanie firmy i sprzedaż dodatków do przemysłu spożywczego, takich jak: skrobie i jej pochodne, enzymy, emulgatory, krzemionki, barwniki, aromaty, antyoksydanty, w celu osiągnięcia uzgodnionych celów biznesowych. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna również za doradztwo technologiczne, budowanie relacji z klientami, poszukiwanie możliwości rozwoju sprzedaży u istniejących i nowych klientów oraz kontakt z międzynarodowymi dostawcami.

    Raportowanie i Lokalizacja

    Doradca Techniczno-Handlowy raportuje do Kierownika działu i będzie aktywny w swym działaniu na wybranym obszarze Polski.

    Główne obowiązki

    • Utrzymywanie i rozwijanie relacji z klientami, negocjowanie ofert na dostawy i dostarczanie niezbędnych informacji rynkowych w celu opracowania strategii produktu.
    • Generowanie sprzedaży i marży poprzez ukierunkowanie i otwarcie nowych projektów na gamę produktów.
    • Zarządzanie, rozwijanie i rozumienie potrzeb rosnącej bazy klientów.
    • Promowanie sprzedaży zarówno istniejących, jak i nowych produktów; szukanie okazji do wprowadzania nowych produktów zgodnie ze strategiami rozwoju biznesu.
    • Ustalanie i wykonanie budżetu sprzedażowego zgodnie ze strategią działu.
    • Analizowanie i aktywne działanie wobec zmian rynkowych i zmian dokonanych przez klientów i konkurencję.
    • Dokładne monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności dla przydzielonego obszaru biznesowego (w tym: poziom sprzedaży, marża, zapasy i rotacja należności).
    • Organizowanie i uczestniczenie w konferencjach / seminariach branżowych / targach.

    Kwalifikacje i umiejętności:

    • Doświadczenie w sprzedaży w dystrybucji chemicznej lub produkcji.
    • Wykształcenie chemiczne lub pokrewne (technologia żywienia, biochemia)
    • Doświadczenie: minimum 3 lata doświadczenia w sprzedaży dodatków do żywności (skrobie, enzymy, emulgatory, krzemionki, aromaty, barwniki, itp.)
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (komunikatywność w języku angielskim jest koniecznością).
    • Poczucie odpowiedzialności, samodyscypliny, przedsiębiorczość i umiejętność rozwiązywania problemów, bycie proaktywnym
    • Dobry poziom umiejętności interpersonalnych, umiejętności negocjacyjnych i perswazyjnych oraz umiejętność ich wdrażania na wszystkich poziomach w relacji z klientami.
    • Doskonałe umiejętności nawiązywania kontaktów i współpracy na wszystkich poziomach w organizacji, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.
    • Prawo jazdy kat. B i gotowość do częstych wyjazdów w celu reprezentowania firmy na spotkaniach z klientami, konferencjami, targami, itp.

    Zapewniamy:

    • pracę w międzynarodowym środowisku
    • elastyczne godziny pracy
    • możliwość pracy z biura w Poznaniu, Warszawie lub biura domowego na terenie całej Polski
    • atrakcyjne wynagrodzenie
    • roczne targety + roczna premia
    • samochód służbowy do użytku prywatnego, laptop, telefon komórkowy
    • niekorporacyjne podejście do pracownika w korporacyjnym środowisku pracy

    INNE BENEFITY:

    • podstawowy pakiet opieki medycznej
    • częściowo dofinansowane karnety sportowe
    • imprezy integracyjne i zawody sportowe
    • szkolenia językowe, branżowe w Polsce i za granicą, szkolenia z kompetencji miękkich
    • udział w konferencjach branżowych i targach w Polsce i za granicą
    • Talent management Program (program rozwoju dla Młodych Talentów)
    • Fundusz Świadczeń Socjalnych (bony świąteczne, zapomogi w przypadkach losowych, dofinansowanie wczasów)

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie życiorysu w języku polskim
    oraz listu motywacyjnego wraz z aktualnym zdjęciem.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do Azelis Poland Sp. z o.o.  (Pracodawca, administrator danych), zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.