Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Doradca Zawodowy

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wojska Polskiego 31

Jeżyce

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie indywidualnych sesji poradnictwa zawodowego obejmujących m.in.:

  • diagnozę kompetencji,

  • udzielanie informacji niezbędnych do podejmowania decyzji zawodowych w szczególności o ofercie uczelni, zawodach, rynku pracy oraz możliwościach szkolenia i dalszego kształcenia,

  • udzielenie pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia,

  • inicjowanie, organizowanie i prowadzenie indywidualnych porad zawodowych aktywizujących w zakresie pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy zgodnej z wykształceniem i kierunkiem studiów uczestnika projektu,

  • analiza sytuacji zawodowej uczestników projektu, diagnoza potencjału i preferencji zawodowych, analiza informacji w kontekście doświadczenia zawodowego, kwalifikacji, motywacji, uzdolnień, zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz sytuacji materialnej czy rodzinnej,

  • indywidualne porady w zakresie zakładania działalności gospodarczej (kwestie prawne, możliwości finansowania, ochrona własności intelektualnej i komercjalizacja wyników badań naukowych),

  • udzielanie porad indywidualnych oraz informacji zawodowej nt. rynku pracy, możliwości podnoszenia kompetencji i potwierdzania kwalifikacji,

  • wspieranie uczestników projektu w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych w odpowiedzi na konkretne oferty pracy, w przygotowaniu do rozmowy o pracę, w kontaktach z pracodawcami,

  • prowadzenie coachingu kariery (symulacje rozmów kwalifikacyjnych itp.),

  • prowadzenie coachingu zawodowego, wsparcie w aklimatyzacji w miejscu pracy,

  • dokumentowanie procesu doradczego prowadzonego dla każdej osoby zgodnie z wymaganiami określonymi w projekcie i dokumentacji konkursowej,

  • umiejętność tworzenia wzorów dokumentów (dot. np. wsparcia udzielanego w ramach realizowanego projektu),

  • ścisła współpraca z Zespołem CWR UPP oraz innymi działami.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia (preferowane wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: doradztwo zawodowe; dodatkowym atutem będzie wykształcenie na kierunku: zarządzanie, prawo, psychologia, itp.),

  • minimum roczne doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego (w ostatnich 5 latach), poświadczone odpowiednimi dokumentami,

  • aktualna wiedza z zakresu przepisów prawa normujących prowadzenie działalności gospodarczej oraz podstaw ochrony własności intelektualnej,

  • umiejętności trenerskie zdobyte w toku działalności zawodowej,

  • dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu,

  • bardzo dobra znajomość obsługi pakietu Microsoft Office,

  • mile widziane doświadczenie w pracy projektowej, w tym w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej,

  • znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na pełen etat od grudnia 2021 r./stycznia 2022 r.,

  • pracę w zgranym zespole,

  • wsparcie doświadczonych współpracowników,

  • możliwość zaangażowania w inne projekty,

  • udział w ciekawych szkoleniach.

Zainteresowane osoby prosimy o nadsyłanie aplikacji (CV i list motywacyjny) do 19 grudnia 2021 roku. Prosimy o wpisanie w tytule wiadomości „Rekrutacja doradca zawodowy”.

Uczelnia zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami oraz zastrzega sobie prawo unieważnienia oferty bez podania przyczyny.