Oferta pracy

Dyrektor Biura Obsługi Transakcji Skarbowych

Bank Gospodarstwa Krajowego

  • Chmielna 73, Wola, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor
  • praca hybrydowa

Chmielna 73

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Monitorowanie zmian w regulacjach zewnętrznych i wewnętrznych z zakresu obsługiwanych produktów skarbowych, ograniczanie ryzyka operacyjnego w zakresie ich procesowania poprzez inicjowanie zmian procesowych i proceduralnych

  • Odpowiedzialność za ograniczanie ryzyka zgodności oraz ochrony danych występujące w procesie obsługi produktów skarbowych

  • Budowanie relacji z komórkami merytorycznymi poprzez zapewnienia realizacji zadań i prowadzonych projektów, współuczestniczenie w uzgadnianiu wypracowanych w obszarze rozwiązań i zmian. Opiniowanie dokumentów przygotowanych przez inne komórki merytoryczne

  • Nadzorowanie procesu rozliczeń i obsługi produktów skarbowych rynku międzybankowego jak i transakcji z pozostałymi klientami a także procesu zarządzania zabezpieczeniami tych transakcji

  • Odpowiedzialność za prawidłowość zapisów księgowych procesowanych transakcji i ich ewidencji w zewnętrznych izbach rozliczeniowych

  • Współpraca z krajowymi i zagranicznymi izbami rozliczeniowymi w zakresie procesowania i monitorowania obsługiwanych produktów a także z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi w zakresie zabezpieczania transakcji

  • Reprezentowanie banku w spotkaniach merytorycznych organizowanych przez zewnętrzne organizacje tj Związek Banków Polskich, Polski Komitet Użytkowników SWIFT, KDPW itp.

  • Ścisła współpraca z audytorem zewnętrznym w zakresie badania bilansu i uzgadniania sald w księgach a także z audytem wewnętrznym i departamentem zgodności w obszarze audytowanych procesów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: zarządzanie lub finanse, bankowość

  • Od 5 do10 lat doświadczenia w obszarze operacji bankowych, płatności, rozliczeń w izbach, księgowości lub audycie wewnętrznym

  • 1-3 lat doświadczenia w zarządzaniu zespołem

  • Znajomość procesów związanych z rozliczaniem transakcji skarbowych

  • Wiedza nt. schematów księgowych poszczególnych produktów

  • Znajomość regulacji zewnętrznych dotyczących produktów skarbowych

  • Wiedza z zakresu funkcjonowania produktów skarbowych, ich procesowania na krajowym i zagranicznym rynku; ich ewidencji księgowej i sposobu wykonywania płatności, znajomość regulacji zewnętrznych sankcjonująca zasady obsługi i procesowania transakcji.

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2

  • Mile widziana doświadczenie w zarządzaniu projektami

To oferujemy

  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum), z własną rowerownią

  • Atrakcyjny system wynagradzania

  • Realny wpływ na środowisko pracy poprzez możliwość podejmowania kluczowych decyzji

  • Samodzielność i odpowiedzialność w realizacji powierzonych zadań

  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, narciarstwo, rowery, biegi, żeglarstwo

  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop