Ta oferta pracy jest nieaktualna od 258 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Dyrektor Centrum Infrastruktury IT i Telekomunikacji

  • Katowice, śląskie
  • Dyrektor/Prezes
  • 12.12.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    TAURON to druga co do wielkości Grupa energetyczna w Polsce, zajmująca się wydobyciem węgla oraz produkcją, dystrybucją, sprzedażą energii elektrycznej, ciepła i gazu.

    Działamy na obszarze równym niemal 1/5 powierzchni kraju na terenie 5 województw. Codziennie ponad 25 tys. pracowników odpowiada na potrzeby kilku milionów naszych klientów. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Kluczem do naszego sukcesu są pasja i zaangażowanie pracowników.

    To, co dla nas ważne, określają wartości PRO, czyli partnerstwo, rozwój i odwaga. Poszukujemy ludzi chętnie rozwijających swoje kompetencje, otwartych na nowe wyzwania, innowacyjnych oraz potrafiących budować partnerskie relacje z klientami i współpracownikami.

    TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko:

    Centrum Infrastruktury i Telekomunikacji jest częścią Centrum Usług Wspólnych IT, świadczącego usługi na rzecz pozostałych spółek w Grupie kapitałowej TAURON. Na Centrum składają się jednostki odpowiedzialne za obszar systemów sieciowych, CPD i telekomunikacji.

    Miejsce pracy:

    Katowice

    Najważniejsze zadania:

    • odpowiedzialność za infrastrukturę techniczną obszaru telekomunikacji, przetwarzania i przechowywania danych (CPD) oraz sieci informatycznych
    • odpowiedzialność za rozwój i strategię obszaru CPD i telekomunikacji
    • zabezpieczenie ciągłości dostarczanych usług infrastrukturalnych i biznesowych
    • odpowiedzialność za utrzymanie środowisk, platform przetwarzania i infrastruktury łączności
    • uzgadnianie poziomów świadczenia usług dla przypisanej grupy systemów IT i zapewnienie dotrzymania tych poziomów
    • monitorowanie działań zmierzające do optymalnego dostosowania systemów informatycznych do potrzeb biznesowych klientów wewnętrznych
    • weryfikacja i akceptacja architektury rozwiązań dostarczanych przez dostawców zewnętrznych
    • reprezentowanie Centrum w komunikacji z pozostałymi obszarami i komórkami biznesowymi w zakresie przypisanej grupy systemów IT
    • analiza ryzyk związanych z podległym obszarem IT
    • planowanie i realizacja budżetu inwestycyjnego i kosztowego
    • monitorowanie mierników jakościowych i efektywnościowych dla procesów, usług i systemów leżących w zakresie odpowiedzialności pracowników Centrum

    Kogo szukamy:

    • doświadczonego menadżera IT z potwierdzoną osiągnięciami zawodowymi wiedzą z zakresu rozwoju i utrzymania infrastruktury systemów IT oraz telekomunikacji
    • doświadczonego stratega z wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii i trendów rozwojowych w IT
    • osoby z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w zarządzaniu obszarem infrastruktury IT i telekomunikacji
    • lidera z doświadczeniem w zarządzaniu zespołami ekspertów i specjalistów IT w dużych przedsiębiorstwach
    • osoby potrafiącej zarządzać oczekiwaniami klienta, budować z nim relacje pozwalające na skuteczne negocjacje i wspólną realizację założonych celów wraz z właścicielami biznesowymi

    Co oferujemy:

    • pracę w środowisku realizującym zadania i projekty wg. filozofii Agile i metodyki Scrum
    • możliwość współpracy z doświadczonym zespołem, na co dzień zarządzającym dużą siecią teleinformatyczną, rozlokowaną w ponad 600 lokalizacjach
    • stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę)
    • atrakcyjny system premii motywacyjnej
    • pakiet benefitów (Pracowniczy Program Emerytalny, prywatna opieka medyczna, Karta MultiSport, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ubezpieczenia grupowe)

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29. 08. 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.)