Dyrektor ds. Finansów i Ryzyka

  • Katowice, śląskie
  • Dyrektor/Prezes
  • 2019-06-17
  • Ważna jeszcze 0 dni (do 2019-07-17)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    P2 TRADING sp. z o.o.

    Jesteśmy firmą handlową, importerem i producentem niskoemisyjnych paliw węglowych oraz wyłącznym partnerem Veolia Energia Polska w obrocie węglem. Surowiec importujemy drogą morską i lądową. Roczne obroty wynoszą 200 mln zł. Dynamicznie rozwijamy nasz zespół i obecnie poszukujemy osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Katowice

    Zadania

    • tworzenie i realizacja strategii finansowej (treasury, kontrolling, księgowość, sprawozdawczość oraz podatki);
    • tworzenie i realizacja strategii zabezpieczania ryzyka kredytowego, towarowego (ceny surowca) i walutowego;
    • wycena do wartości godziwej instrumentów finansowych dot. ryzyka walutowego i towarowego (swapy towarowe, forwardy walutowe);
    • sporządzanie budżetów i raportowanie ich realizacji wraz z analizą odchyleń;
    • wdrażanie nowych rozwiązań analitycznych mających na celu usprawnienie procesu decyzyjnego;
    • wdrożenie systemu logistyczno-magazynowego oraz zarządzanie wyceną magazynu;
    • nadzór nad bieżącym rozliczaniem produkcji;
    • aktywny udział w podejmowaniu decyzji biznesowych oraz zarządzaniu portfelem węgla;
    • przygotowywanie prezentacji i raportów dla Zarządu P2 Trading oraz Veolia Polska;
    • współpraca z bankami oraz audytorem.

    Wymagania

    • warunek konieczny – doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem walutowym i / lub towarowym;
    • minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie o zbliżonej skali działalności;
    • praktyczna znajomość zagadnień z zakresu księgowości, rachunkowości zarządczej oraz przepisów podatkowych;
    • otwartość na wyzwania, chęć pracy w dynamicznym otoczeniu i poszukiwania niestandardowych rozwiązań;
    • biegła znajomość jęz. angielskiego;
    • mile widziane doświadczenie w Big 4.

    Oferujemy

    • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie wspieranej przez międzynarodową korporację;
    • ciekawe wyzwania związane z tworzeniem organizacji, systemów i procesów;
    • swobodę w budowaniu i kreowaniu obszaru zarządzania finansami według własnych pomysłów i koncepcji;
    • przyjazną atmosferę opartą na pracy zespołowej;
    • wsparcie zgranego zespołu w realizacji zadań;
    • możliwość dużego rozwoju zawodowego i rozwoju kompetencji.

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez P2 Trading Sp. Z o.o.. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)