Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor ds. finansowych

PROFIT GROUP

Nowoberestecka 14

Ochota

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór nad całokształtem działań finansowych oraz tworzenie polityki finansowej Spółki

  • Przygotowanie oraz aktualizacja wszelkich procedur i regulaminów związanych z funkcjonowaniem obszaru finansowego

  • Pełna odpowiedzialność za poprawność ksiąg rachunkowych

  • Zarządzanie płynnością finansową Spółki: prognozowanie i kontrola przepływu gotówki

  • Nadzór nad windykacją należności

  • Ocena poszczególnych projektów i optymalizacja finansowa

  • Zapewnienie poprawnego działania istniejących systemów księgowych w tym systemów produkcyjnych oraz optymalizacja wykorzystania istniejących zasobów informatycznych w celu usprawnienia systemów księgowych

  • Przygotowywania planów finansowych oraz budżetów oraz nadzór nad ich wykonaniem

  • Nadzór nad kontrolingiem wewnętrznym m.in. kontrola wewnętrzna dokumentacji księgowej, przestrzeganie procedur, rozliczenie wszelkich kontraktów oraz zapewnienie zgodności pomiędzy systemami produkcyjnymi a systemem rozrachunkowym.

  • Nadzór nad działem księgowości i zapewnienie jego poprawnego działania oraz współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym jeśli zajdzie taka potrzeba, w tym zapewnienie poprawności rozliczeń finansowych, przepływów pieniężnych oraz dekretacji dokumentów zgodnie z ustalonymi centrami kosztowymi

  • Kontakty i negocjacje z instytucjami finansowymi oraz ubezpieczeniowymi

  • Nadzór nad poprawnością księgowań oraz rozliczeniami z urzędem skarbowym oraz ZUS.

  • Przygotowywanie jednostkowych i skonsolidowanych raportów okresowych, w tym : kwartalnych, półrocznych oraz rocznych,

  • Współpraca z audytorami i kancelariami prawnymi

  • Odpowiedzialność za poprawne rozliczenia z organami podatkowymi, w tym US,ZUS

  • Zapewnienie zgodności procedur finansowych z przepisami podatkowymi

  • Bieżące dostarczanie analiz oraz monitorowanie wyników poszczególnych działów i spółek zależnych

  • Współpraca ze służbami księgowymi spółek zależnych

  • Rozliczanie działów z osiągniętych wyników i ustalanie wypracowanych premii

  • Weryfikacja poprawności procesów księgowych, fakturowania, rozliczaniakosztów, itp.

  • Bieżące zarządzanie i nadzór nad działem kadr

  • Nadzór nad poprawnym rozliczeniem wynagrodzeń oraz umów zleceń

  • Czynny udział w tworzeniu regulaminu pracy oraz polityki płacowej Spółki

  • Negocjacje z dostawcami w zakresie obszarów administracji – umowy najmu, zakupy materiałów i sprzętu biurowego, itp.

  • Udział w pracach prawno-organizacyjnych związanych z działaniem Spółki i jej strukturą, w tym związanych z powoływaniem lub zakupem spółek zależnych, wydzielaniem zorganizowanych części przedsiębiorstwa

  • Udział w nadzorowaniu realizacji kluczowych działań Spółk

Nasze wymagania

  • Dobra znajomość zasad księgowych

  • Znajomość prawa podatkowego, wymogów regulacyjnych oraz zasad pisania umów

  • Umiejętność tworzenia budżetów i planów finansowych

  • Mile widziane uprawnienia biegłego rewidenta, certyfikaty CIMA lub ACCA

  • Mile widziane doświadczenie w procesach M&A

  • Umiejętność strategicznego myślenia

  • Oszczędne podejście do wydawania środków firmowych

To oferujemy

  • Rozwój kariery zawodowej w firmie obecnej od 6 lat na polskim rynku

  • Jasne warunki wynagradzania

  • Możliwość rozwijania ścieżki kariery w międzynarodowym środowisku

  • Świetna atmosfera w zespole

  • Atrakcyjny zestaw korzyści

Benefity

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • spotkania integracyjne

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • paczki świąteczne