Dyrektor ds. logistyki

  • Gdańsk, pomorskie pokaż mapę
  • Dyrektor/Prezes
  • 2018-10-11
  • Ważna jeszcze 25 dni (do 2018-11-10)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Gdańsk
    Nr ref. 217/GL/18

    Grupa LOTOS S.A. zajmuje się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów naftowych. Jesteśmy jednym z największych i uznanych pracodawców na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 1400 pracowników. W 2016 roku zostaliśmy nagrodzeni jako jeden z najbardziej pożądanych pracodawców w branży energetycznej.

    Wykorzystaj swoje kompetencje i rozwijaj się w Grupie LOTOS S.A. na stanowisku:

    Opis stanowiska:

    • realizacja Strategii Grupy Kapitałowej LOTOS w obszarze logistyki w tym magazynowania produktów i surowców składowanych w bazach magazynowych,
    • zapewnienie optymalizacji procesów i systemów logistycznych,
    • zapewnienie optymalnego wykorzystania aktywów zaangażowanych w procesach logistycznych,
    • opracowanie założeń strategicznych w zakresie logistyki w ramach Grupy Kapitałowej LOTOS oraz nadzór nad ich realizacją,
    • inicjowanie i podejmowanie decyzji zmierzających do efektywnej realizacji celów,
    • utrzymywanie wysokiego zaangażowania pracowników i rozwijanie potencjału zespołu - ponad 50 osób,
    • ścisła współpraca z Zarządem, pozostałymi działami firmy oraz zewnętrznymi dostawcami usług logistycznych,
    • opracowywanie budżetu zarządzanego obszaru, jego realizacja i kontrola,
    • budowa kultury bezpieczeństwa pracy zgodnie z przyjętą do realizacji strategią Grupy LOTOS (zadania BHP do uzupełnienia zgodnie z obowiązującym standardem)

    Wymagania:

    Aby z sukcesem pełnić funkcję Dyrektora ds. Logistyki niezbędne jest wykształcenie wyższe (techniczne lub ekonomiczne), doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz wiedza dot. zarządzanego obszaru ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży paliwowej.

    Poszukujemy zaangażowanego, pełnego inicjatywy i pasji Menedżera, który doskonale sprawdza się w kreowaniu pomysłów, promowaniu zmian, wdrażaniu skutecznych strategii. Stawiamy na wszechstronnych liderów potrafiących efektywnie wyznaczać cele biznesowe i realizować je inspirując i angażując pracowników.

    Na tym stanowisku niezbędne są wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, negocjacyjne, niezależność i decyzyjność w połączeniu z łatwością budowania dobrych relacji biznesowych oraz biegła znajomość języka angielskiego.  Kluczowa jest terminowość, umiejętność podejmowania skutecznych decyzji pod presją czasu oraz gotowość do podróży służbowych. Kandydat powinien posiadać wiedzę popartą doświadczeniem w zarządzaniu dystrybucją i gospodarką magazynową produktów naftowych, zarządzaniu infrastrukturą magazynowo - przeładunkową oraz optymalizacją procesów w tym wskaźników efektywności i narzędzi usprawniających procesy.

    Oferujemy:

    • możliwość bezpośredniej współpracy z Zarządem przy podejmowaniu najważniejszych decyzji,
    • wpływ na rozwój obszaru o istotnym znaczeniu dla firmy,
    • środowisko sprzyjające realizacji własnych ambicji zawodowych,
    • ciekawe wyzwania zawodowe i możliwość realizacji pomysłów,
    • narzędzia pracy niezbędne do efektywnego zarządzania powierzonym obszarem.