Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Ekonomiczny - Główny Księgowy

NOVELTY OZE GROUP sp. z o.o.

  • Adama Mickiewicza 69
    Szczecin, zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Pełny etat
  • Dyrektor/Prezes

Adama Mickiewicza 69

Szczecin

Jesteśmy firmą działającą w branży odnawialnych źródeł energii. Zajmujemy się przygotowywaniem projektów elektrowni fotowoltaicznych, które rozwijamy na terenie całego kraju. Działamy w ramach grupy spółek, powiązanych organizacyjnie i kapitałowo.

W związku z dynamicznym rozwojem, poszukujemy aktualnie kandydatów do pracy na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • Operacyjne zarządzanie obszarem finansowym Grupy w zakresie monitorowania wyniku finansowego, płynności, poziomu należności i zobowiązań, realizacji płatności, zabezpieczenia i windykacji należności;
  • Opracowanie i wdrożenie strategii planowania i zarządzania finansami Grupy;
  • Inicjowanie działań wynikających z bieżącej oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Grupy oraz otoczenia rynkowego;
  • Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych, w tym uzgadnianie polityki rachunkowości;
  • Nadzór nad rozliczeniami podatkowymi i sprawozdawczością;
  • Nadzór i współpraca w zakresie przygotowania rocznego i wieloletniego planu finansowego Grupy;
  • Przygotowywanie okresowych i ad hoc raportów i sprawozdań z działalności Grupy;
  • Bieżąca analiza przepisów prawa podatkowego oraz ich ocena pod kątem wpływu na finanse Grupy, z przekazaniem rekomendacji dla Zarządu;
  • Inicjowanie i wdrażanie metod planowania finansowego i analiz inwestycyjnych;
  • Kontrolowanie wyników finansowych Grupy i wyników prowadzonych projektów oraz raportowanie istotnych zdarzeń mających wpływ na te wyniki z rekomendacjami do podjęcia działań;
  • Współpraca z firmą audytorską, organami podatkowymi;
  • Zarządzanie pracą działu księgowości.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie);
  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe związane ze świadczeniem usług księgowo-finansowych (w tym  rozliczanie produkcji) na rzecz spółek kapitałowych;
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w obszarze zarządzania finansami;
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego (VAT, CIT, PIT), prawa bilansowego;
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów, analizy ekonomiczno-finansowej;
  • Umiejętność prezentacji własnych pomysłów na poziomie Zarządu Grupy;
  • Wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne;
  • Bardzo dobre zdolności analityczne;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Biegła znajomość pakietu MS Office.

Oferujemy:

  • Konkurencyjne wynagrodzenie;
  • Możliwość rozwijania ścieżki kariery w Grupie;
  • Pracę w zespole o kompetencjach z wielu obszarów biznesowych;
  • Niezbędne narzędzia pracy;
  • Pracę w biurze zlokalizowanym w Szczecinie, blisko centrum miasta.

Zapraszamy do przesyłania aplikacji za pośrednictwem przycisku aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne