Ta oferta pracy jest nieaktualna od 10 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Dyrektor Finansów i Rachunkowości - Główny Księgowy (CFO)

  • Ksawerów (pow. pabianicki), łódzkie pokaż mapę
  • Dyrektor/Prezes
  • 08.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Nasz klient jest światowym liderem wśród producentów artykułów gospodarstwa domowego klasy premium. Firma ta od lat oferuje swoim klientom innowacyjne produkty najwyższej jakości oraz najwyższy standard obsługi. Zarówno wysoko wykwalifikowani pracownicy jak i innowacyjne technologie są podstawą sukcesu i dalszego rozwoju tej firmy.

    Do nowo budowanego zakładu produkcyjnego w Ksawerowie poszukujemy zmotywowanego i doświadczonego pracownika na stanowisko:

    Miejsce pracy: Ksawerów (okolice Łodzi)

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość lub pokrewne)
    • kilkuletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w międzynarodowym przedsiębiorstwie audytorsko-doradczym i/lub w międzynarodowym przedsiębiorstwie produkcyjnym
    • szeroka wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej i finansowej
    • bardzo dobra znajomość przepisów prawa handlowego i podatkowego
    • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia
    • wysokie kompetencje kierownicze (przywództwo, asertywność) oraz komunikacyjne
    • umiejętność działania w zespole oraz dobra organizacja pracy
    • samodzielność, sumienność i rzetelność
    • dobra znajomości środowiska MS Office i systemu SAP z modułem FI/CO
    • bardzo dobra znajomość języka niemieckiego lub angielskiego

    Opis stanowiska:

    • kompleksowe i efektywne zarządzanie działem finansów i rachunkowości oraz podległym zespołem pracowników
    • nadzór i kontrola nad wszelkimi procedurami finansowymi pod względem ich zgodności z prawem i regulacjami podatkowymi
    • sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych
    • zarządzanie płynnością finansową spółki
    • tworzenie krótko- i długoterminowych strategii finansowych
    • przygotowywanie raportów oraz analiz finansowych
    • odpowiedzialność za analizę i kontrolę kosztów oraz ich optymalizację
    • współpraca z audytorami i utrzymywanie kontaktów z instytucjami finansowymi
    • wspomaganie Dyrektora Zakładu (Zarządu) we wszelkich sprawach finansowych
    • ścisła współpraca ze spółką-matką w Niemczech i jej podległymi działami
    • bezpośrednie raportowanie do Dyrektora Zakładu (Zarządu)

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • odpowiedzialne zadania w innowacyjnym, szybko rozwijającym się przedsiębiorstwie
    • duże perspektywy rozwoju zawodowego i możliwości podnoszenia kwalifikacji
    • dobrą atmosferę i partnerskie stosunki w pracy
    • niezbędne narzędzia pracy m.in. samochód służbowy

    Zainteresowanych prosimy o przesłanie aplikacji klikając na przycisk aplikowania.

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w mojej ofercie pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.”