Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Finansowy - CFO

COHRMAN GROUP

  • Katowice, śląskie

  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Dyrektor

Prężnie rozwijające się konsorcjum produkcyjne składające się z kilku podmiotów zatrudni do swojej centrali w Katowicach osobę na stanowisko:

Wybrana osoba, poprzez swoje działania będzie nieustannie wspierać, rozwijać i administrować wszelkie procesy wpływające na dochodowość całej organizacji oraz aktywnie uczestniczyć w procesie zakupu oraz restrukturyzacji kolejnych podmiotów.

Zakres obowiązków

  • przygotowanie, kształtowanie i realizacja strategii finansowej Grupy Kapitałowej
  • nadzór nad przygotowaniem (skonsolidowanych) sprawozdań finansowych oraz raportów
  • nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrola ich realizacji
  • odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej,
  • nadzór nad prawidłową strukturą kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych
  • odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych
  • kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami
    oraz organami podatkowymi
  • nadzór nad pracą działów: finansowo-księgowego, kontrolingu oraz IT, administracji i audytu wewnętrznego
  • tworzenie nowych procesów / procedur w obszarze finansów
  • wsparcie merytoryczne przy wdrożeniach systemów wspierających pracę działu finansowego
  • prowadzenie badań i analiz kondycji finansowej firmy i ogólnej sytuacji ekonomicznej

Od kandydatów oczekujemy:

  • kilkuletniego doświadczenia na stanowisku związanym z zarządzaniem finansami
  • gruntownej wiedzy z obszaru zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej, przepisów podatkowych
  • doświadczenie w pracy w audycie zewnętrznym oraz późniejsze doświadczenie biznesowe będą znaczącym atutem
  • pożądane doświadczenie w transakcjach M&A oraz projektach związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw
  • doświadczenia i umiejętności zarządzania zespołem
  • kwalifikacje CIMA, ACCA, MBA – będą znaczącym atutem

Oferujemy:

  • samodzielne stanowisko w szybko rosnącym konsorcjum w dynamicznie rozwijającym się sektorze produkcyjnym
  • możliwość dużej decyzyjności i wdrażania kreowanych przez siebie strategii
  • nieskończoną ilość wyzwań zawodowych
  • wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia
  • niezbędne narzędzia pracy oraz inne elementy pakietu wynagrodzenia – do ustalenia indywidualnie
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne