Oferta pracy

Dyrektor Finansowy - CFO

HR Design Group

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • dyrektor, menedżer
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

Naszym Klientem jest firma deweloperska specjalizująca się w budowie wysokiej jakości osiedli mieszkaniowych, domów oraz apartamentowców w największych miastach w Polsce.

W związku z rozwojem organizacji poszukujemy doświadczonej osoby na nowo utworzone stanowisko Dyrektora Finansowego.

Wybrana osoba będzie kluczowym członkiem zespołu zarządzającego firmą i odpowiedzialna będzie za aktywny udział w realizacji przyjętej strategii rozwoju oraz całokształt spraw związanych z finansami, księgowością i controllingiem finansowym. Wspólnie z Zarządem firmy będzie wyznaczać kierunek dalszego rozwoju firmy i budować markę na rynku w Polsce, a także rozbudowywać strukturę personalną.

Twój zakres obowiązków

  • Aktywne wsparcie w wyznaczaniu i realizacji strategii biznesowej

  • Tworzenie i wdrażanie strategii spółki w zakresie zarządzania finansami.

  • Koordynowanie procesu uzyskiwania finansowania inwestycji deweloperskich, współpraca z bankami i Inwestorami.

  • Opracowywanie planów finansowych i budżetów, P&L, zarządzanie prognozami finansowanymi.

  • Monitorowanie strategii i wsparcie organizacji w podejmowaniu kluczowych decyzji, poprzez analizy ekonomiczne, controlling finansowy, podatki, itp.

  • Nadzór nad pracą obszarów: finansowo-księgowego, kontrolingu oraz IT, administracji i audytu wewnętrznego.

  • Odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych, kontakty i współpraca z audytorem, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi.

  • Nadzór nad dokonywaniem rozliczeń księgowych firmy zgodnie z obowiązującym prawem, sporządzaniem bilansu i innych sprawozdań finansowo-księgowych.

  • Zarządzanie procesem przygotowywania (skonsolidowanych) sprawozdań finansowych oraz raportów, rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowanie ich realizacji.

  • Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej, polityki podatkowej, struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych.

  • Koordynowanie polityki zatrudniania, zarządzania, motywowania i rozwoju pracowników w podległych działach.

  • Zarządzanie podległym zespołem oraz partnerstwem z zewnętrznymi podmiotami prawnymi i świadczącymi usługi na rzecz firmy.

  • Raportowanie bezpośrednio do Zarządu.

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse).

  • Doskonała znajomość rynku deweloperskiego (mieszkaniowego) w Polsce.

  • Umiejętność rozumienia i przekładania trendów rynkowych na strategię biznesową.

  • Minimum 5 lat doświadczenia w zarządzaniu obszarem finansów na podobnym stanowisku, koniecznie w firmie z obszaru nieruchomości mieszkaniowych lub komercyjnych.

  • Doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego (dług bankowy, obligacje, equity, itp.).

  • Zaawansowana znajomość programu Excel.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1.

  • Umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków oraz dawania rekomendacji.

  • Otwarcie na podróże służbowe, zależnie od potrzeb.

  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, umiejętność pracy z zespołem.

  • Rozwinięte kompetencje lidera, motywowania, empatii.

Pracodawca oferuje

  • Możliwość pracy w dynamicznie rozwijającej się firmie.

  • Praca w kameralnym zespole w biurze w centrum Warszawy.

  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów.

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt B2B.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • spotkania integracyjne

  • służbowy telefon do użytku prywatnego

  • komputer do użytku prywatnego

  • dodatkowe świadczenia socjalne

Osoby zainteresowane udziałem w rekrutacji, proszone są o przesłanie CV w języku polskim i angielskim na adres [email protected] z numerem referencyjnym DF/WAW/1121.