Oferta pracy

Dyrektor Finansowy

HOTELE DIAMENT S.A.O firmie

  • Gliwice

    Gliwice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy,

  • Tworzenie i nadzór nad realizacja rocznego budżetu oraz planów finansowych Spółki w zakresie krótko- i długookresowym,

  • Analiza przypadków biznesowych pod kątem najlepszych rozwiązań podatkowo-skarbowych,

  • Optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego Spółki,

  • Odpowiedzialność za sporządzanie okresowych sprawozdań,

  • Analizowanie i raportowanie wyników finansowych firmy wraz z bieżącą analizą wskaźników biznesowych,

  • Umiejętne zarządzanie ryzykiem oraz odpowiedzialność za kontrolę wewnętrzną,

  • Organizacja i nadzór prowadzenia ewidencji księgowej, podatkowej i związanej z nią dokumentacji rozliczeniowej,

  • Planowanie i nadzór nad pracą działu finansowo-księgowego,

  • Odpowiedzialność za kontakty i współpraca z instytucjami finansowymi, audytorami, organami podatkowymi oraz bankami,

  • Rozwój procesów, systemów, organizacji, głownie w obszarze controllingu i księgowości,

  • Pozyskiwanie dla Spółki zewnętrznych środków obrotowych ( kredyty, dotacje, dofinansowania, inne ).

Nasze wymagania

  • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku Dyrektora Finansowego poparte sukcesami,

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse, Ekonomia, Zarządzanie lub pokrewne),

  • Ugruntowana wiedza z zakresu finansów, prawa gospodarczego, rachunkowości, controllingu, budżetowania, analiz i raportowania,

  • Doświadczenie w planowaniu finansowym, sprawozdawczości i analizie ekonomiczno-finansowej, budżetowaniu, zarządzaniu kosztami,

  • Wysokie kompetencje interpersonalne,

  • Umiejętności negocjacyjne,

  • Umiejętność optymalizacji kosztów,

  • Umiejętność budowania zaangażowanego zespołu i skutecznego nim zarządzania,

  • Biegła znajomość pakietu MS Office i MS Powerpoint, a także doświadczenie w pracy z systemami ERP,

  • Doskonała organizacja pracy,

  • Dobra znajomość języka angielskiego,

  • Czynne prawo jazdy,

  • Zaangażowanie, dyspozycyjność, dynamizm.

To oferujemy

  • Pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się organizacji,

  • Pracę pełną wyzwań,

  • Rozwój zawodowy,

  • Dostęp do szkoleń.

Cel stanowiska

Zapewnienie terminowości i kompletności dokumentacji księgowej będącej podstawą do rozliczeń sprawozdań obowiązujących Spółkę z uwzględnieniem prawidłowości pod względem rachunkowości i podatków w ramach zakresu obowiązków.