Ta oferta pracy jest nieaktualna od 1370 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Dyrektor Finansowy

  • Katowice, śląskie
  • Dyrektor/Prezes
  • 11.02.2015

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Rekrutacja ukryta

    Firma z udziałem kapitału zagranicznego , działająca w sektorze handlowo-przemysłowym w branży technicznej poszukuje do swojej siedziby w Katowicach osoby na stanowisko:

    DYREKTOR FINANSOWY

    Miejsce pracy: Katowice
    Region: śląskie

    Kluczowe zadania na stanowisku:

    • kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy poprzez zarządzenie jej finansami,
    • zarządzanie podległym zespołem,
    • współpraca z Zarządem oraz firmą matką za granicą,
    • tworzenie dla Zarządu raportów, sprawozdań i prezentacji w języku polskim i angielskim zgodnie z międzynarodowymi standardami,
    • nadzór nad płynnością spółki - planowanie finansowe i optymalizacja podatkowa,
    • nadzór nad prowadzeniem rozliczeń i bieżących operacji finansowych spółki,
    • reprezentowanie spółki w kontaktach z instytucjami finansowymi, kontrolnymi, doradczymi oraz kontrahentami.
    • wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse, rachunkowość, controling, ekonomia),
    • bardzo dobra znajomość nowoczesnych programów księgowych,
    • min. 5-letnie doświadczenie zawodowe w finansach, w tym co najmniej 3–letnie na stanowisku dyrektora, zastępcy dyrektora finansowego lub głównego księgowego,
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
    • doświadczenie w zarządzaniu finansami spółek handlowych i zarządzaniu zespołem,
    • bardzo dobra znajomość pakietu Office,
    • praktyczna umiejętność w tworzeniu i realizacji strategii finansowej oraz kontrolingu,
    • znajomość i umiejętność interpretacji i zastosowania przepisów podatkowych,
    • dodatkowy atut kandydata: polskie lub międzynarodowe certyfikaty potwierdzające kwalifikacje w dziedzinie finansów.

    Kluczowe kompetencje:

    • myślenie strategiczne, analityczność, dokładność, zaangażowanie, elastyczność, komunikacja i argumentacja, zarządzanie zespołem, efektywność osobista i zarządzanie sobą w czasie.
    • bardzo dobre warunki finansowe,
    • pracę w stabilnej i rozwojowej firmie z wieloletnim doświadczeniem w branży,
    • samochód służbowy i inne narzędzia niezbędne do pracy.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).