Dyrektor Finansowy

Michael Page

28 00033 000 brutto / mies.
  • łódzkie

    łódzkie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor

Rekrutujemy dla

Dla naszego Klienta, prężnie rozwijającej się Grupy Kapitałowej z branży handlowo-usługowej (dealer automotive top 10 w Polsce), poszukuję osoby na stanowisko Dyrektora Finansowego do siedziby w Łodzi.

Twój zakres obowiązków

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy,

  • Nadzór nad przygotowaniem (skonsolidowanych) sprawozdań finansowych oraz raportów,

  • Nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowanie ich realizacji,

  • Analizy biznesowe, wnioski i rekomendacje (rentowność linii, podejmowane decyzje),

  • Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej,

  • Optymalizowanie polityki podatkowej,

  • Optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych,

  • Odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych,

  • Kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, inwestorami oraz organami podatkowymi,

  • Nadzór nad pracą działów: finansowo-księgowego, kontrolingu oraz coraz częściej: IT, Inwestycjami.

Wymagania pracodawcy

  • Kilkuletnie doświadczenie na stanowisku Dyrektora Finansowego,

  • Bardzo dobra wiedza z zakresy sprawozdawczości finansowej oraz zagadnień finansowo - księgowych,

  • Świetne umiejętności pracy w środowisku MS Office (w szczególności excel, power point),

  • Bardzo dobra wiedza podatkowa,

  • Mile widziane doświadczenie w sektorze automovite (dealer, leasing) lub też inne typu farmaceutyczny gdzie występują aspekty polityki bonusowej/rabatowej,

  • Doświadczenie w zakresie zarządzania dużym zespołem (motywacja, leadership),

  • Podejście biznesowe oraz chęć sprostania nowym wyzwaniom,

  • Mile widziane doświadczenie w sektorze prywatnym (firmy właścicielskie),

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, zarządzanie, finanse),

  • Mile widziany tytuł MBA,

  • Dodatkowe uprawnienia i licencje (np. Ministerstwa Finansów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, ACCA)

Pracodawca oferuje

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia, pakiet benefitów, auto służbowe i możliwości pracy w rozwijającej się spółce. Możliwość ustalenia pracy zdalnej, ale będzie to praca w Łodzi.