Dyrektor finansowy (m/k)

Michael Page

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor

Rekrutujemy dla

Naszym Klientem jest spółka usługowa z kapitałem zagranicznych ze Śląska.

Twój zakres obowiązków

  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy,

  • raportowanie wyników na poziomie holdingu grupy,

  • nadzór nad przygotowaniem skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz raportów zarówno dla administracji krajowej jak i na potrzeby holdingu,

  • nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu oraz kontrola jego realizacji,

  • doradzanie najwyższemu kierownictwu organizacji, a często samodzielne podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firmy,

  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych,

  • odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych,

  • kontakty i współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz organami podatkowymi,

  • nadzór nad pracą działu,

  • polityka zatrudniania, zarządzania, motywowania i rozwoju pracowników w podległym.

Wymagania pracodawcy

  • Kandydat na dyrektora finansowego powinien mieć minimum kilkuletnie doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem finansami w firmie będącej częścią międzynarodowego holdingu. Powinien również posiadać gruntowną wiedzę z obszaru zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej, przepisów podatkowych oraz doświadczenie i umiejętności zarządzania zespołem.

  • Wykształcenie: wyższe, ekonomiczne

  • Charakter specjalizacji: specjalizacja w finansach, ekonomii lub MBA

  • Praktyka: 7 lat

  • Praktyka przywództwa: 5

  • Znajomość języków: angielski

Pracodawca oferuje

  • Nasz Klient oferuje do tej roli oprócz rynkowego wynagrodzenia zasadniczego oferuje premię roczną opartą na KPI, samochód służbowy klasy premium.