Oferta pracy

Dyrektor Finansowy

Mb Recycling Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami sp.k.O firmie

  • mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 8 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Dyrektor
Naszą Grupę spółek tworzą podmioty gospodarcze, które działają w branży produkcyjnej, handlowej, usługowej w międzynarodowym środowisku.

Poszukujemy osoby do pracy na stanowisku:

Zakres obowiązków:

  • kształtowanie i realizowanie strategii finansowej podmiotów wchodzących w skład Grupy,
  • zarządzanie płynnością finansową w tym właściwy dobór narzędzi i źródeł finansowania (wewnętrznych/zewnętrznych) podległych podmiotów i optymalizacja ich cash flow,
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości w tym zarządzanie podległym zespołem pracowników,
  • prowadzenie księgowości odrębnych podmiotów zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, PIT, VAT) oraz sprawozdań finansowych,
  • analiza procesów pod kątem finansowym, rachunkowym i podatkowym oraz proponowanie optymalizacji i usprawnień,
  • zarządzanie ryzykiem finansowym i podatkowym,
  • przygotowywanie dokładnych raportów finansowych, niezbędnych analiz/kalkulacji i ich prezentacja na potrzeby Zarządu,
  • wspomaganie strategicznych i operacyjnych procesów decyzyjnych w firmie,
  • planowanie budżetów i realizowanie polityki budżetowej podległych podmiotów oraz zarządzanie budżetami kosztowymi,
  • reprezentowanie podległych podmiotów w kontaktach z US, GUS, INTRASTAT, bankami, firmami ubezpieczeniowymi, urzędami i instytucjami zewnętrznymi.

Wymagania:

  • min. 5 - letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • wykształcenie wyższe o zakresu finansów, rachunkowości lub ekonomii,
  • praktyczna wiedza z zakresu szeroko rozumianych finansów, prawa podatkowego i prawa gospodarczego,
  • praktyczna znajomość zasad rachunkowości, przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT),
  • dobra znajomość podatkowych aspektów działalności różnych form podmiotów gospodarczych,
  • doświadczenie zawodowe w obszarze rachunkowości finansowej oraz zarządczej,
  • doświadczenie w tworzeniu analiz i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne,
  • praktyczna znajomość zasad funkcjonowania spółek kapitałowych i spółek osobowych,
  • wysoka orientacja na realizację celów w dynamicznym środowisku pracy,
  • elastyczność i innowacyjność w kreowaniu rozwiązań,
  • umiejętność podejmowania decyzji, samodyscyplina i poczucie odpowiedzialności,
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne,

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie, niezbędne narzędzia pracy,
  • pracę pełną wyzwań w dynamicznie rozwijającej się firmie,
  • elastyczną formę zatrudnienia.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy