Oferta pracy

Dyrektor finansowy

Sima Consulting Sp. z o.o.

  • Poznań, wielkopolskie

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Dyrektor
  • rekrutacja zdalna
SIMA Consulting to Twój zaufany doradca do spraw human resources. Nasz zespół tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży HR, którzy specjalizują się w rekrutacji kandydatów na stanowiska średniego oraz wyższego szczebla. Do grona naszych doradców należą także eksperci zajmujący się zagadnieniami z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych czy naliczania wynagrodzeń. Wszystko to pozwala nam kompleksowo realizować zlecane nam przez Klientów zadania związane z rekrutacją, doradztwem personalnym i innymi obszarami HR, a co najważniejsze – proponować innowacyjnie i dopasowane do ich potrzeb rozwiązania.

Dla naszego Klienta - firmy produkcyjnej z Poznania, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

  • Operacyjne zarządzanie obszarem finansowym, kreowanie i realizacja strategii finansowej;
  • Odpowiedzialność za obszary kontrolingu, księgowości, podatków oraz prawny
  • Nadzór nad spółkami zależnymi oraz uczestnictwo w procesie tworzenia nowych spółek JV na rynkach eksportowych
  • Sprawowanie nadzoru nad należnościami, zabezpieczeniami i procesem windykacyjnym, w tym wsparcie działów handlowych w zakresie zabezpieczania transakcji sprzedaży na rynkach eksportowych
  • Kontrola wyników finansowych, nadzór nad sprawozdawczością finansową, podatkami oraz płynnością spółki,
  • Współpraca z partnerami zewnętrznymi w tym audytorami, bankami i innymi instytucjami finansowymi;
  • Bliska współpraca z dyrektorami poszczególnych działów w celu zapewnienia i poprawy efektywności biznesowej, optymalizacji procesów oraz struktury firmy;
  • Przygotowywanie raportów oraz bieżąca współpraca z Zarządem;

POSZUKIWANE KOMPETENCJE

  • Doświadczenie zawodowe na analogicznym stanowisku z pełną odpowiedzialnością za finanse firmy;
  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe;
  • Szeroka wiedza poparta praktycznym doświadczeniem z zakresu rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów, budżetowania, planowania finansowego i zarządzania ryzykiem finansowym, sprawozdawczości oraz analizy ekonomiczno-finansowej oraz przepisów podatkowych
  • Doświadczenie w branży produkcyjnej
  • Gruntowna wiedza z zakresu finansów spółek i prawa handlowego
  • Doskonałe zdolności komunikacyjne i organizacji pracy; przedsiębiorczość w rozwiązywaniu problemów i kreowaniu strategii
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Dodatkowym atutem będą dodatkowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów (CIMA, ACCA)
  • Umiejętność zarządzania zespołem

OFERUJEMY

  • Możliwość realizowania swoich ambicji zawodowych poprzez pracę na kluczowym stanowisku w dużej organizacji.
  • Atrakcyjne warunki finansowe.
  • Stabilne zatrudnienie w dużej, międzynarodowej firmie z ugruntowaną pozycją na rynku,
  • Niezbędne narzędzia pracy;
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)."

Ogłoszenie archiwalne