Ta oferta pracy jest nieaktualna od 8 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Dyrektor Finansowy

  • śląskie
  • Dyrektor/Prezes
  • 2019-02-14

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Dla naszego klienta, dużej międzynarodowej Grupy, poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    PL_775228

    Główne zadania:

    • współtworzenie i wdrażanie standardów zarządzania finansami zgodnie ze standardami Grupy;
    • zarządzanie bezpieczeństwem finansowym;
    • tworzenie i nadzór nad realizacją rocznego budżetu oraz długoterminowych planów finansowych;
    • współodpowiedzialność za efektywne zarządzanie organizacją, antycypowanie ryzyka biznesowego oraz finansowego;
    • analizę procesów finansowych w firmie i bieżące ich ulepszanie;
    • udział w prowadzonych projektach akwizycyjnych oraz związanych ze zmianami organizacyjnymi;
    • nadzór na sprawozdawczością finansową, podatkami oraz płynnością finansową spółki, odpowiedzialność za kontrolę wewnętrzną oraz zgodność procesów lokalnych z wytycznymi Grupy;
    • bliska współpraca z Zarządem i z dyrektorami działów komercyjnych i operacyjnych w celu wypracowania i wdrażania rozwiązań służących poprawie efektywności biznesowej, optymalizacji procesów oraz struktury firmy;
    • inicjowanie i wdrażanie zmian w funkcjonowaniu podległej jednostki;
    • reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych, nadzór nad kontrolami prowadzonymi przez instytucje zewnętrzne,
    • zarządzanie i rozwój podległego zespołu.

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe ekonomiczne – finanse (MBA lub dyplom ACCA będą dodatkowym atutem);
    • kilkuletnie doświadczenie w pracy na stanowisku Dyrektora Finansowego w firmie produkcyjnej, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w firmie audytorskiej;
    • doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku;
    • praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości zarządczej, przepisów podatkowych oraz finansowych;
    • praktyczna wiedza w zakresie wdrażania i rozwoju systemów klasy ERP, znajomość systemu SAP;
    • doświadczenie w przeprowadzaniu zmian właścicielskich w firmach;
    • swobodna komunikacja w języku angielskim;
    • doświadczenie w zarządzaniu pracą podległego zespołu;
    • bardzo dobre umiejętności interpersonalne;
    • elastyczność i zdolność adaptacji.

    Oferujemy:

    • motywującą, interesującą, stawiającą ambitne wyzwania pracę;
    • możliwości rozwoju i awansu zawodowego;
    • atrakcyjny pakiet wynagrodzenia i stabilność zatrudnienia;
    • udział w ciekawych projektach.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.