Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Finansowy

Nosta Logistik Sp. z o.o.O firmie

Nosta Logistik Sp. z o.o.

Aleja Niepodległości 781

Sopot

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie obszarem finansowym Spółki, kształtowanie i realizowanie strategii finansowej firmy, współpraca z centralą w Niemczech w ramach międzynarodowych projektów finansowych

  • Przygotowywanie informacji zarządczej w oparciu o analizę wskaźników, monitorowanie płynności finansowej w Spółce, sporządzanie budżetów, prognoz oraz kalkulacji, kontrola ich realizacji i analiza odchyleń

  • Nadzór nad działem księgowości w zakresie organizacyjnym i merytorycznym

  • Odpowiedzialność za sprawozdania finansowe (kwartalne i roczne), raporty finansowe i operacyjne

  • Odpowiedzialność za automatyzację i informatyzację oraz spójność procesów księgowych i finansowych

  • Sprawowanie nadzoru nad należnościami, zabezpieczeniami i procesem windykacyjnym

  • Przygotowanie cyklicznych raportów oraz analiz finansowych na potrzeby Spółki oraz centrali w Niemczech

  • Współpraca z audytorem, bankami, firmami ubezpieczeniowymi oraz organami podatkowymi

  • Zarządzanie ryzykiem finansowym i podatkowym oraz walutowym

  • Doradztwo w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących spółki

  • Doskonalenie narzędzi raportowania, modyfikację i wdrażanie usprawnień

  • Dostosowywanie i rozwiązywanie złożonych problemów biznesowych w szybkim tempie w środowisku ciągłych zmian.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu nauk ekonomicznych, finansów lub pokrewne.

  • Kilkuletnie doświadczenie w obszarze finansów lub controllingu

  • Praktyczna wiedzy w zakresie rachunkowości zarządczej i finansowej (sporządzanie sprawozdań finansowych, budżetu, kontrola kosztów, umiejętność oceny ryzyka, analizy odchyleń).

  • Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel.

  • Zdolności analityczne popartych doświadczeniem w zakresie wykonywania analiz finansowych.

  • Wysoka umiejętność zrozumienia priorytetów biznesowych.

  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne w zarządzaniu relacjami z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi

  • Biegła znajomości języka angielskiego lub niemieckiego.

To oferujemy

Na tym stanowisku oferujemy bardzo dobre warunki pracy, komfortową przestrzeń biurową w nowoczesnym budynku w Sopocie, narzędzia niezbędne do realizacji zadań, szkolenia wstępne poza granicami kraju oraz wynagrodzenie adekwatne do tego stanowiska oraz wyników. Współpraca w oparciu o umowę o pracę. Dodatkowo pakiet benefitów pozapłacowych (ubezpieczenie medyczne, karta multisport, dofinansowanie do nauki języka).

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • kawa / herbata

  • napoje

Nosta Logistik firma z branży logistyczno - transportowej z siedzibą w Sopocie. Na rynku międzynarodowym działamy od 40 lat, dzięki czemu dziś świadczymy usługi na wszystkich kontynentach przy współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Jako dostawca kompleksowych usług logistycznych towarzyszymy Klientom w całym łańcuchu wartości - od zarządzania transportem i magazynowaniem po kompleksowe usługi o wartości dodanej i innowacyjne rozwiązania IT . Koncentracja na zaufanych, kooperacyjnych relacjach z klientami stanowi podstawę działań biznesowych firmy. Więcej informacji o naszej firmie znajdziesz na stronie www.nosta.de

Przewiń do profilu firmy

Etapy procesu rekrutacji

  • spotkanie online z HR Business Partnerem

  • spotkanie osobiste z Prezesem Zarządu w siedzibie firmy

  • testy kompetencji (online)