Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Finansowy

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o.O firmie

Stocznia Szczecińska „Wulkan” sp. z o.o.

Andrzeja Antosiewicza 1

Szczecin

Twój zakres obowiązków

  • Operacyjne zarządzanie obszarem finansowym Spółki w zakresie monitorowania wyniku finansowego, płynności Spółki, poziomu należności i zobowiązań, realizacji płatności, zabezpieczania i windykacji należności.

  • Inicjowanie działań wynikających z bieżącej oceny sytuacji ekonomiczno- finansowej Spółki oraz otoczenia rynkowego.

  • Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie lokowania środków pieniężnych, pozyskiwania i obsługi finansowania oraz wykorzystywania instrumentów zabezpieczających rozliczanie transakcji handlowych.

  • Prowadzenie nadzoru nad należnościami, zobowiązaniami, zabezpieczeniami i procesem windykacyjnym, inicjowanie działań w tych obszarach.

  • Odpowiedzialność za prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych pod kierownictwem Głównego Księgowego Spółki, w tym uzgadnianie polityki rachunkowości Spółki.

  • Nadzór i współpraca w przygotowaniu koncepcji, wdrożenia, rozwoju i zmian systemu rachunkowości zarządczej oraz narzędzi controllingu finansowego.

  • Nadzór i współpraca w przygotowaniu rocznego i wieloletniego planu finansowego Spółki.

  • Przygotowanie okresowych i ad hoc raportów i sprawozdań z działalności Spółki.

  • Przygotowanie i opiniowanie analiz opłacalności projektów inwestycyjnych oraz kontraktów.

  • Bieżąca analiza zdarzeń rynkowych oraz ich ocena pod kątem wpływu na finanse Spółki z przekazywaniem rekomendacji dla Zarządu.

  • Inicjowanie i wdrażanie metod planowania finansowego i analiz inwestycyjnych.

  • Kontrolowanie wyników finansowych Spółki i wyników na prowadzonych projektach oraz raportowanie istotnych zdarzeń mających wpływ na te wyniki z rekomendacjami do podjęcia działań.

  • Reprezentowanie Zarządu w kontaktach z US, bankami, wywiadowniami gospodarczymi, firmami ubezpieczeniowymi, urzędami i instytucjami zewnętrznymi.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość) lub inżynierskie i co najmniej aktualne 7 letnie doświadczenie zawodowe związane z księgowością i finansami w tym rozliczeniami produkcji,

  • minimum 5 lat na stanowisku kierowniczym w obszarze zarządzania finansami w tym co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym w firmie produkcyjnej, przy czym preferowani będą kandydaci z doświadczeniem w prowadzeniu produkcji kontraktów (budów) długoterminowych,

  • co najmniej dobra znajomość języków obcych (preferowany angielski, niemiecki),

  • znajomość przepisów prawa handlowego, bilansowego, podatkowego oraz zasad rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów, analizy ekonomiczno-finansowej,

  • umiejętność poruszania się i prezentacji własnych pomysłów na poziomie Zarządu Spółki oraz umiejętność współpracy z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi na wszystkich poziomach organizacji,

  • bardzo dobre zdolności analityczne, komunikacyjne i negocjacyjne,

  • umiejętność pracy pod presją,

  • znajomość systemów klasy ERP oraz biegła znajomość środowiska Windows, w szczególności pakietu Microsoft Office w tym ‘Excel’,

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, odbudowującej pozycję w branży budownictwa okrętowego,

  • możliwość szkoleń i rozwoju własnego,

  • atrakcyjny pakiet socjalny, pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • dofinansowanie wypoczynku

Informacje dodatkowe

  • przewidywany termin zatrudnienia: od zaraz,

  • praca w pełnym wymiarze pracy, umowa o pracę na okres próbny, następnie czas określony i nieokreślony.