Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Finansowy

HISERT POLSKA sp. z o.o.

  • Zapadła 8d, Szczecin
    Szczecin, zachodniopomorskie
  • ogłoszenie wygasło 10 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor
  • praca stacjonarna

Zapadła 8d

Szczecin

Twój zakres obowiązków

  • Optymalizacja i wdrażanie polityki finansowo-księgowej pod kątem możliwości rozwoju organizacji w działaniach sprzedażowych, z głównym naciskiem na e-commerce.

  • Kontrola rentowności działania firmy, w podziale na obszary jej działania.

  • Zarządzanie przepływami finansowymi i dywersyfikacją ryzyka utraty płynności.

  • Nadzór nad procesami księgowymi oraz nad procesem budżetowania organizacji.

  • Optymalizacja polityki podatkowej, struktury kosztów, systemów księgowych, stanu zatrudnienia, poziomu aktywów obrotowych oraz zapewnienie prawidłowego i terminowego rozliczenia podatkowego.

  • Podejmowanie działań w celu propozycji odpowiednich źródeł finansowania.

  • Przygotowywanie raportów zarządczych dla kierownictwa firmy.

  • Ścisła współpraca z biurem rachunkowym w Niemczech oraz nadzór nad sporadyczną współpracą z biurami rachunkowymi na terenie Europy.

  • Ścisła współpraca z zewnętrznym biurem doradztwa księgowo-podatkowego w Polsce, w tym współpraca z Główną Księgową.

  • Nadzór nad Działem Finansowo-Księgowym oraz zapewnienie jego rozwoju: edukacja wewnętrzna i szkolenia.

  • Dzielenie się wiedzą finansowo- księgową z innymi kierownikami, liderami i pracownikami firmy.

Nasze wymagania

  • Wiedzy z zakresu procesów finansowo-księgowych, popartej min. 3-5 letnim doświadczeniem w firmach o ponad 50 zatrudnionych osobach. Atutem będzie doświadczenie w firmach zagranicznych zarejestrowanych i prowadzonych w Polsce.

  • Umiejętności z zakresu rozwijania zespołu finansowo-księgowego.

  • Propozycji na usprawnienia procesów finansowo-księgowych.

  • Organizacji pracy własnej, samodzielności i konsekwencji w działaniu

  • Języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, język niemiecki będzie atutem.

  • Znajomości: programów kadrowo-finansowych, pakietu MS Office (Excel), przepisów księgowych (w tym ustawy o rachunkowości), podatkowych i legislacyjnych w Polsce i jako atut w Niemczech

Mile widziane

  • Znajomość systemu Płatnik

To oferujemy

  • Rozwój i długoterminową współpracę w kadrze zarządzającej firmy

  • Jasno określony cel współpracy rozwijający procesy finansowo-księgowe

  • Samodzielność połączoną ze współpracą z zarządem oraz kadrą kierowniczą

  • Realny wpływ na rozwój polityki zarządzania finansami w firmie

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • brak dress code’u

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • pracę w systemie jednozmianowym, od poniedziałku do piątku

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego w formie od 3 do 5 zdań, w których prosimy o odpowiedź na pytanie: „Dlaczego chcę podjąć wyzwanie długoterminowej współpracy jako Dyrektor Finansowy w firmie Hisert?”

W związku z prężnym rozwojem firmy poszukujemy kandydata na powyższe stanowisko.

Główną rolą zatrudnionej osoby będzie:

- tworzenie strategii rozwoju i zapewnienie sprawnego funkcjonowania polityki finansowo-księgowej oraz nadzór nad analizą i płynnością finansową spółek,

- nadzór nad funkcjonowaniem systemu księgowości, sporządzaniem sprawozdań finansowych i podatkowych,

- rozwijanie obecnego zespołu finansowo – księgowego.

Działalność HISERT obejmuje obszary produkcji oraz handlu e-commerce – obecnie ofertę firmy tworzą marki odzieżowe, których wspólną cechą jest najwyższa możliwa jakość. Kupując nasze produkty, klient ma pewność, że kupuje produkt bezpieczny, lokalny, wytworzony w duchu Fair Trade. Działamy lokalnie, materiały sprowadzając wyłącznie z Europy i tutaj też sytuując sam proces produkcji.

HISERT to odpowiedzialna firma, której marki mają jak najlepiej służyć, możliwie największemu gronu odbiorców. Zabiegamy o ich zadowolenie, dając poczucie spokoju o jakość i uczciwość wybieranych przez nich produktów.

Przewiń do profilu firmy