Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Finansowy

Grupa Azoty Energia Sp. z o.o.

  • Tarnów

    Tarnów, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • dyrektor
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

  • Definiowanie długofalowej polityki finansowej oraz strategii podatkowej spółki Grupa Azoty Energia sp. z o.o. („GA Energia”, „Spółka”),

  • Aktywny udział w tworzeniu wewnętrznych struktur i procedur w celu zapewnienia możliwości realizacji planowanych projektów rozwojowych i akwizycyjnych,

  • Zarządzanie politykami i procedurami finansowymi oraz płynnością finansową Spółki, w szczególności w ramach struktur cash poolingu Grupy Kapitałowej Grupa Azoty,

  • Współpraca z Centrum Usług Wspólnych Grupy Kapitałowej Grupa Azoty w obszarze finansowo-księgowym w celu zapewnienia prawidłowej realizacji wszystkich obowiązków sprawozdawczych, w szczególności sporządzania sprawozdań finansowych Spółki, deklaracji podatkowych i sprawozdań statystycznych,

  • Odpowiedzialność za kontrolowanie wszystkich transakcji finansowych Spółki; nadzór nad terminowością i poprawnością w zakresie obowiązków podatkowych i prawnych,

  • Współpraca z jednostką dominującą - Grupą Azoty S.A. – w zakresie pozyskania finansowania, w szczególności finansowania „zielonego”, a także zapewnienie realizacji obowiązków sprawozdawczych po stronie Spółki,

  • Pozyskiwanie finansowania preferencyjnego dla realizacji planowanych projektów z zakresu energetyki odnawialnej,

  • Budowa, koordynacja i nadzór nad pracą obszaru kontrolingu, w tym sporządzanie rocznych i wieloletnich planów finansowych,

  • Dostarczanie materiałów liczbowych i opisowych niezbędnych do sporządzania obowiązujących sprawozdań statystycznych, giełdowych, finansowo – rachunkowych i innych wynikających z przepisów bądź regulacji wewnętrznych,

  • Integracja strategicznych planów wieloletnich z budżetami operacyjnymi,

  • Monitorowanie i raportowanie realizacji celów strategicznych,

  • Opracowywanie rocznych i wieloletnich planów finansowych oraz strategii rozwoju,

  • Monitorowanie otoczenia finansowego, definiowanie szans i zagrożeń,

  • Doraźne opracowywanie analiz/raportów na wniosek poszczególnych Członków Zarządu.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów/bankowości/ekonomii,

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu w obszarze finansów,

  • Rozległa wiedza z zakresu prawa podatkowego, bilansowego, dewizowego oraz standardów rachunkowości i raportowania,

  • Gruntowna wiedza z zakresu nowoczesnych metod zarządzania finansami,

  • Doświadczenie w pracy w ramach grupy kapitałowej,

  • Zdolności w obszarze planowania strategicznego,

  • Umiejętność skutecznej realizacji planów taktycznych i operacyjnych,

  • Umiejętność stawiania priorytetów w kontekście celów organizacji, umiejętność podejmowania decyzji,

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i wyniku,

  • Umiejętność rozwiązywania problemów o różnym stopniu złożoności,

  • Umiejętności zarządzania relacjami,

  • Dyscyplina oraz etyka pracy na najwyższym poziomie,

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem, rozwój i dbanie o motywację zespołu,

  • Zaangażowanie i branie odpowiedzialności za powierzone obszary,

  • Dobra znajomość języka angielskiego,

  • Znajomość branży energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora energetyki odnawialnej, będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w firmie będącej liderem na rynku, z ambitnymi dalszymi planami rozwojowymi,

  • Współpraca w ramach ambitnego, profesjonalnego zespołu,

  • Możliwość samorealizacji i rozwoju osobistego,

  • Pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie wypoczynku, zajęć sportowych, wydarzeń kulturalnych, kursów i szkoleń)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Zastrzegamy sobie prawo wcześniejszego zamknięcia oferty.

GRUPA AZOTY SPÓŁKA AKCYJNA – jednostka dominująca w Grupie Azoty, największym w Polsce i jednym z największych w Europie koncernów chemicznych.

Przewiń do profilu firmy