Logo Pracuj.pl

Dyrektor Finansowy

Loginex Sp. z o.o.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • dyrektor

Twój zakres obowiązków

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy;
  • Odpowiedzialność za sprawozdania finansowe (kwartalne i roczne), raporty finansowe i operacyjne;
  • Nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowanie ich realizacji;
  • Odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka;
  • Kontrolowanie faktycznych wyników ekonomicznych firmy i porównywanie ich z wyznaczonymi celami i założeniami, identyfikacja obszarów ryzyka i rekomendowanie działań poprawiających marże;
  • Analizowanie kosztów działalności firmy oraz optymalizacja rozwiązań księgowych;
  • Poszukiwanie rozwiązań zapewniających optymalną rentowność firmy;
  • Reprezentowanie Spółki wobec instytucji i podmiotów zewnętrznych oraz współpraca z nimi (banki, urzędy skarbowe, ZUS, GUS, etc);
  • Sprawowanie nadzoru nad należnościami, zabezpieczeniami i procesem windykacyjnym;
  • Nadzór nad formą, treścią, wartościami i terminami zabezpieczeń finansowych umów stosowanych w branży transportowej w zakresie umów przychodowych i kosztowych;
  • Nadzór nad pracą podległych działów: księgowego oraz kadrowego;
  • Automatyzacja procesów i poprawa efektywności działu księgowości;
  • Tworzenie oraz aktualizacja wewnętrznych procedur finansowych i kontrolnych;
  • Kontrola dokumentów pod względem formalno-prawnym oraz księgowym.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia);
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów na samodzielnych stanowiskach z pełną odpowiedzialnością za finanse spółki;
  • Szeroka wiedza z zakresu: rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów, budżetowania, planowania finansowego i zarządzania ryzykiem finansowym, sprawozdawczości i analizy ekonomiczno-finansowej;
  • Bardzo dobra znajomość prawa z obszaru finansowego i rachunkowego;
  • Mile widziane doświadczenie w branży TSL;
  • Doświadczenie w zakresie: analizy ryzyk finansowych kontraktów, redagowania i negocjacji zapisów umownych z obszaru finansowego, stosowania zabezpieczeń finansowych kontraktów typu gwarancje zapłaty, zwrotu zaliczki, należytego wykonania umowy;
  • Świadomość potrzeb automatyzacji obszarów finansowych;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności personalne oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
  • Zdolności analityczne i komunikacyjne.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku z polskim kapitałem;
  • Bezpośrednia współpraca z odpowiedzialnym i otwartym Zarządem;
  • Realny wpływ na decyzje w przedsiębiorstwie;
  • Stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia - umowa o pracę / kontrakt B2B;
  • Niezbędne narzędzia pracy;
  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w zaangażowanym zespole.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • kawa / herbata

Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą przycisku APLIKUJ.

Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Loginex Sp. z o.o.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą działająca w sektorze logistyki. Świadczymy usługi transportu i spedycji w całej Europie i na świecie. Działamy obsługując fracht drogowy, kolejowy, morski oraz lotniczy.

Nieustannie rozbudowujemy naszą nowoczesną flotę. Dodatkowo współpracujemy ze starannie dobranymi dostawcami usług przewozowych.

W firmie Loginex wierzymy, że najważniejszym elementem firmy są pracownicy. To ich kompetencje, doświadczenie, zdolność do przewidywania i umiejętność podejmowania trafnych decyzji, wpływają na nieprzerwane zadowolenie klientów i zaufanie, jakim nas obdarzają.

Dołącz do naszego zespołu, by wspólnie celebrować nasze sukcesy.

Dyrektor Finansowy, Warszawa