Ta oferta pracy jest nieaktualna od 165 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Dyrektor Kontrolingu Grupy Kapitałowej

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Dyrektor/Prezes
  • 04.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Czas na zmiany?
    Wrocław 32154/001

    Dla naszego klienta, międzynarodowej grupy kapitałowej z centralą we Wrocławiu, poszukujemy obecnie doświadczonych i zmotywowanych kandydatów na stanowisko Dyrektora Kontrolingu Grupy. Osoba ta będzie odpowiedzialna za tworzenie strategii i jej egzekucje w zakresie tworzenia funkcji kontrolingowej, dostarczanie informacji zarządczej czy podejmowanie kluczowych decyzji w celu rozwoju biznesu.

    Informacje o kliencie

    Naszym klientem jest rozpoznawalna, międzynarodowa organizacja z siedzibą główną we Wrocławiu, która od kilkunastu lat nieprzerwanie kontynuuje swój rozwój zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

    Opis stanowiska

    • Odpowiada za przebieg procesu planowania krótko i średniookresowego poprzez kontrolowanie zgodności planów na wszystkich szczeblach zarządzania z przyjętą w Grupie strategią rozwoju.
    • Odpowiada za tworzenie forecastów, uwzględniających wpływ czynników wewnętrznych i zewnętrznych na ekonomię Grupy poprzez zebranie i analizę niezbędnych do tego danych rynkowych oraz danych finansowych z Grupy.
    • Przyczynia się do poprawy efektywności finansowej i doskonalenia procesów operacyjnych
    • Poprzez analizę i kontrolę realizacji planów, przepływów pieniężnych, kosztów i inwestycji (minimalizacja ryzyka) czy prognozowanie i budżetowanie odchyleń w produkcji i działalności komercyjnej lub identyfikację potencjalnych źródeł nieefektywności i podejmowanie działań oszczędnościowych
    • Odpowiada za doskonalenie narzędzi kontrolingowych w obszarze IT, a także za kształt struktury danych wyjściowych z systemu ERP, potrzebnych dla analiz finansowo-kontrolingowych, poprzez przygotowanie schematów zbioru danych wejściowych do systemu.
    • Odpowiada za zarządzanie i rozwijanie podległego zespołu, w tym organizowanie pracy podwładnych i rozliczanie ich z powierzonych zadań, dzielenie się wiedzą ekspercką oraz za przygotowanie i kontrolę budżetu podległej jednostki organizacyjnej.

    Profil kandydata

    • Wykształcenie wyższe w zakresie finansów/ekonomii/rachunkowości; certyfikat ACCA/CIMA lub dyplom MBA będą dodatkowym atutem
    • Co najmniej 8-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze controllingu i rachunkowości zarządczej w tym przynajmniej 2-letnie doświadczenie na stanowisku managerskim w grupie kapitałowej
    • Znajomość polskich przepisów m.in. prawa bilansowego, podatkowego, dewizowego oraz zasad rachunkowości
    • Znajomość pakietów oprogramowania księgowo-finansowego oraz zintegrowanych systemów wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem (ERP)
    • Doświadczenie w międzynarodowym środowisku
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • Wysokie umiejętności komunikacyjne, interpersonalne

    Oferujemy

    Nasz klient zapewnia możliwość wpływania na kluczowe decyzje prestiżowej organizacji o globalnym zasięgu biznesowym. Stanowisko gwarantuje również konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów.

    [email protected]

    Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

    Aplikuję

    Dlaczego Michael Page?

    Kandydat w centrum uwagi  Doradztwo i pełne wsparcie  Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców

    Kandydat w centrum uwagi

    Doradztwo i pełne wsparcie

    Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców