Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Dyrektor Sprzedaży

Zakłady Metalowe Postęp SA

Wyczółkowskiego 16

Gliwice

Twój zakres obowiązków

  • W zakresie rozwoju i pozyskiwania nowych klientów

  • Prowadzenie rozpoznania rynku wraz z analizą wniosków dla obecnych i nowych obszarów sprzedaży oraz potencjalnych klientów. Prowadzenie rejestru potencjalnych klientów, zainteresowanych ofertą Postęp S.A. (Lista prospektów).

  • W zakresie rozwoju sprzedaży : opracowanie koncepcji i planów oraz ich realizacja.

  • Nadzór i koordynacja w zakresie pozyskiwania klientów, w tym : prowadzenia rejestru relacji z potencjalnymi klientami, rejestru posiadających potrzeby zgodne z ofertą Postęp S.A. (Rejestr leadów), rejestru potencjalnych transakcji (Rejestr opportunieties/RFQ).

  • Przygotowywanie ofert i negocjowanie warunków handlowych. Finalizacja transakcji sprzedaży oraz umów długoterminowych w ramach udzielonych pełnomocnictw.

  • Analiza rentowności produktów i klientów, podejmowanie działań mających na celu podnoszenie rentowności.

  • Monitorowanie działań konkurencji wraz z kontrolowaniem cen.

  • W zakresie planowania i realizacji planów sprzedaży służących realizacji celów

  • Uczestnictwo w tworzeniu nowych koncepcji działań sprzedażowych, opracowywanie strategii i planów sprzedaży oraz ich realizacja przy pomocy podległych pracowników.

  • Analiza przebiegu realizacji planów sprzedaży i podejmowanie działań korygujących, przyczyniających się do wykonania planów, które służą osiąganiu celów.

  • Inicjacja możliwości wytwórczych dla nowych produktów.

  • Analiza sprzedaży i marżowości produktów oraz rekomendacja korekt w sposobie ich realizacji i korekt warunków współpracy z klientami dla podnoszenia marży.

  • Prezentacja wniosków z w/w analiz w formie raportu.

  • W zakresie współpracy z klientami

  • Utrzymywanie kontaktów handlowych i budowanie relacji z kluczowymi klientami.

  • Nadzór nad obsługą klienta i budowanie relacji z klientami przez podległy personel, w tym obsługa procesu od zamówienia do płatności.

  • Współdziałanie i wspieranie procesu windykacji należności.

  • Realizacja obsługi reklamacji i komunikacji z klientami zgłaszającymi uwagi.

  • W zakresie zarządzania podległym zespołem pracowników m.in.:

  • Raportowanie realizacji celów i planów oraz dostosowywanie ich do bieżących potrzeb firmy.

  • Identyfikacja i analiza zagrożenia oraz ryzyka na drodze do osiągania celów i realizacji planów , a następnie planowanie oraz podejmowanie działań zaradczych.

Nasze wymagania

  • Doświadczenie sprzedażowe w środowisku międzynarodowym

  • Doświadczenie we współpracy z dużymi, kluczowymi klientami o zasięgu europejskim/globalnym

  • Umiejętność budowania oraz utrzymywania długofalowych relacji z kluczowymi klientami o zasięgu europejskim/globalnym

  • Umiejętność uczestniczenia w globalnych targach, przetargach, eventach B2B

  • Doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym, najchętniej w obszarze tłoczenia i procesów pomocniczych

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, inne języki obce mile widziane

  • Umiejętność współpracy z lokalnymi organizacjami, klastrami, KSSE

To oferujemy

  • Umowę o pracę

  • Stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie

  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji i doświadczenia

  • Benefity pracownicze

  • Przyjazne warunki i miła atmosferę pracy

  • Możliwość rozwoju w ramach grupy kapitałowej Luma

  • Miejsce parkingowe

Zakłady Metalowe Postęp SA są jednym z czołowych wielkoseryjnych producentów na rynku wyrobów metalowych. Nasza załoga posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji dla branży motoryzacyjnej, dzięki czemu spełniamy standardy wiodących firm motoryzacyjnych.

Chcemy stworzyć efektywnie i elastycznie funkcjonujące przedsiębiorstwo. Naszym celem jest coraz lepiej spełniać wymagania klientów, oczekiwania pracowników oraz właścicieli.

Przewiń do profilu firmy