Dyrektor Sprzedaży - Media

  • Warszawa, mazowieckie
  • Dyrektor/Prezes
  • 30.11.2018
  • Ważna jeszcze 20 dni (do 30.12.2018)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Czas na zmiany?
    Warszawa 31728/001

    Wybrany kandydat odpowiedzialny będzie za realizacje strategii sprzedażowej spółki.

    Informacje o kliencie

    Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy działającej w sektorze mediowym poszukujemy ambitnego, zmotywowanego oraz nastawionego na rozwój kandydata na stanowisko Dyrektor Sprzedaży.

    Opis stanowiska

    * W oparciu o analizę danych dotyczących rozwoju rynku i sytuacji ekonomicznej przygotowanie i rekomendacja strategii sprzedażowej, planów rozwoju sprzedaży produktów, celów sprzedaży w perspektywie długofalowej oraz na najbliższy rok finansowy
    * Monitorowanie wyników sprzedaży i rentowności. W bliskiej współpracy z Działem Marketingu, Działem Finansowym i Działem Logistyki upewnianie się, że osiągane są roczne i miesięczne cele sprzedaży
    * Monitorowanie założonego poziomu rentowności i realizacji celów sprzedaży oraz realizacji planów sprzedaży
    * Kierowanie pracą Działu Sprzedaży
    * Zarządzanie współpracą z klientami, rekomendowanie zasad i warunków współpracy
    * Aktywny udział w pracach Zespołu Kierowniczego oraz Zarządu Spółki
    * Identyfikowanie wewnętrznych możliwości rozwoju Firmy poprzez akwizycję innych firm oraz prace związane z przygotowaniem projektów

    Profil kandydata

    * Dobra znajomość rynku mediowego, jego struktury, dynamiki i trendów rozwojowych
    * Doświadczenie na stanowisku dyrektora/menadżera sprzedaży w firmie mediowej
    * Doświadczenie w budowaniu strategii sprzedaży oferty mediowej, zwłaszcza w oparciu o liczbę kontaktów
    * Umiejętność planowania i monitorowania efektywnej sprzedaży powierzchni reklamowych zgodnie z przyjętym budżetem lub uaktualnionym forecastem sprzedaży
    * Doświadczenie w zarządzaniu efektywnością organizacji pracy zespól sprzedażowego
    * Umiejętność poszukiwania i wskazywania nowych źródeł przychodów dla sprzedaży oferty mediowej powierzchni reklamowych
    * Doświadczenie w zarządzaniu zmianą kompetencji w zespole i procesach biznesowych
    * Doświadczenie w uczestnictwie wdrażania nowych narzędzi sprzedażowych, w tym informatycznych systemów tworzenia i przedstawiania oferty i rezerwacji dla klientów
    * Doświadczenie w pracy z agencjami mediowymi, oraz w pracy z klientami bezpośrednimi, w tym regionalnymi
    * Potwierdzone umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne
    * Potwierdzona umiejętność formułowania trafnej strategii rozwoju sprzedaży
    * Efektywność wdrażania planów sprzedaży, monitorowania ich realizacji. Oceny skuteczności
    * Potwierdzone umiejętności oceny pracy Działu Sprzedaży - delegacji uprawnień, wyników pracy, oceny pracowników i ich rozwoju, rozwoju struktury Działu Sprzedaży, tak aby odpowiadała ona potrzebom rynku
    * Udział w procesach Zespołu Kierowniczego

    Oferujemy

    * Pracę pełną wyzwań w dynamicznym środowisku

    [email protected]

    Jeśli czujesz, ze ta oferta jest dla Ciebie, kliknij w przycisk aplikuj i prześlij nam swoje CV lub profil LinkedIn.

    Aplikuję

    Dlaczego Michael Page?

    Kandydat w centrum uwagi  Doradztwo i pełne wsparcie  Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców

    Kandydat w centrum uwagi

    Doradztwo i pełne wsparcie

    Najlepsze oferty pracy od sprawdzonych pracodawców