Oferta pracy

Dyrektor Sprzedaży

Soltex Sp. z o.o.O firmie

Soltex Sp. z o.o.

Kopanina 28/32

Poznań

Z związku z intensywnym rozwojem nowej marki produktów dziecięcych, obejmującej 10 kategorii produktów, powstających z myślą o bezpieczeństwie, komforcie i prawidłowym rozwoju dziecka oraz radości rodziny, którą wdrażamy na rynek polski i rynki europejskie, poszukujemy osoby odpowiedzialnej za zarządzanie i rozwój sprzedaży na stanowisku:

Zadania:

  • Kreowanie i realizacja strategii sprzedaży dla 10 kategorii produktów dziecięcych (około 65 SKU) w kanale e-commerce oraz sieciach stacjonarnych na rynku polskim oraz innych krajach europejskich
  • Wyznaczanie kierunków rozwoju sprzedaży
  • Budowanie i zarządzanie zespołem handlowym (delegowanie zadań, rozliczanie czasu pracy, kontrola procesów sprzedażowych)
  • Bieżące monitorowanie efektywności sprzedaży i działań związanych z utrzymaniem klientów
  • Definiowanie oraz wdrażanie działań mających na celu poprawę wyników sprzedażowych
  • Negocjacje kluczowych kontraktów z klientami oraz partnerami biznesowymi firmy
  • Ścisłą współpraca z innymi działami firmy oraz raportowanie na potrzeby Zarządu

Wymagania:

  • Minimum 5-letnie doświadczenie na stanowisku managerskim w obszarze sprzedaży (mile widziane doświadczenie w branży dziecięcej lub segmencie „home & garden”)
  • Doświadczenie w kreowaniu strategii sprzedaży, ekspansji na rynki europejskie
  • Praktyczna znajomość platform Allegro oraz Amazon (mile widziana znajomość Ebay i/lub innych platform sprzedażowych)
  • Znajomość narzędzi służących do monitorowania trendów rynkowych w kanale e-commerce np. TradeWatch oraz systemów CRM
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację biznesową, mile widziane znajomość języka niemieckiego
  • Umiejętność efektywnego zarządzania zespołem sprzedażowym oraz kontroli jakości procesów sprzedażowych
  • Sprawne reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe, efektywne zarządzanie czasem oraz umiejętne działanie pod presją czasu
  • Czynne prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Nastawienie na długofalową współpracę w ramach stanowiska ściśle współpracującego z Dyrektor Marki oraz Zarządem Spółki
  • Współpracę z około 40-osobowym zespołem managerów, doświadczonych specjalistów i ekspertów branżowych (w tym z zespołem marketingu oraz dedykowanym zespołem jakości)
  • Wysoki poziom samodzielności w zakresie kształtowania strategii sprzedaży i funkcjonowania podległego obszaru biznesowego
  • Konkurencyjne wynagrodzenie w oparciu o elastyczne formy współpracy, niezbędne narzędzia pracy (w tym auto służbowe), dofinansowanie pakietu benefitów (pakiet medyczny, karta sportowa, ubezpieczenie na życie)
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne