Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Teleinformatycznego

  • Gdańsk, pomorskie
  • Dyrektor/Prezes
  • 2018-06-26
  • Ważna jeszcze 4 dni (do 2018-07-26)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Gdańsk

    Jeśli potrafisz wychodzić poza schematy, jesteś człowiekiem czynu i wulkanem energii, a sceptycy i wątpiący pod wpływem Twojego optymizmu zmienią się w zwolenników i pasjonatów naszej wizji – to szukamy właśnie Ciebie!

    Zakres obowiązków:
      • tworzenie, rozwój, utrzymanie i aktualizacja spójnego korporacyjnego systemu bezpieczeństwa informacji oraz nadzór nad jego funkcjonowaniem,
      • rozwój architektury bezpieczeństwa teleinformatycznego,
      • analizowanie ryzyka braku zgodności oraz bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych i opracowanie działań naprawczych,
      • zarządzanie podatnościami i przeciwdziałanie zagrożeniom bezpieczeństwa informacji,
      • nadzór i akceptacja ogólnych zasad konfiguracji systemów informatycznych mających na celu zmniejszenie odpowiadających im ryzyk zgodnie z obowiązującym standardem bezpieczeństwa teleinformatycznego,
      • prowadzenie bieżącej kontroli stosowania zasad bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych Banku oraz tworzenie, zgodnie z zapotrzebowaniem, szczegółowych zasad bezpieczeństwa dla krytycznych systemów informatycznych zgodnie z obowiązującym standardem bezpieczeństwa teleinformatycznego,
      • opiniowanie projektów i regulacji pod kątem realizacji wymogów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa zasobów teleinformatycznych, prowadzenie postępowań wyjaśniających i kontrolnych w przypadku wystąpienia incydentów związanych z bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych,
      • wspomaganie Rzecznika Prasowego Banku w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa informacji w sytuacjach krytycznych.
    Oczekujemy:
      • gotowości do częstych podróży służbowych (zespół zlokalizowany w obu Centralach Banku: Gdańsk i Warszawa),
      • wykształcenia wyższego kierunkowego z zakresu IT,
      • minimum 8 letniego doświadczenia na tożsamym stanowisku kierowniczym/ menedżerskim,
      • minimum 3 letniego doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa IT,
      • znajomości rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa,
      • znajomości standardów bezpieczeństwa teleinformatycznego,
      • zdolności rozwiązania nietypowych problemów wymagających opracowania nowych standardów działania z pogranicza bezpieczeństwa i prowadzenia działalności bankowej,
      • dodatkowym atutem będą certyfikaty:
        • CISSP/GIAC/CEH
        • OWASP.
    Oferujemy:
      • udział w nowatorskim projekcie bankowym,
      • okazję do rozbudowania Twojego życiorysu o historie dotyczące kluczowych dla polskiego rynku tematów w obszarze bankowości i bezpieczeństwa teleinformatycznego,
      • rozwój w gronie inspirujących Ekspertów,
      • pracę w młodym (co najmniej duchem) i ambitnym zespole, który zmieni oblicze polskiej bankowości,
      • przestrzeń wdrażania autorskich pomysłów i rozwiązań,
      • świetną atmosferę- wartości, którymi kierujemy się na co dzień to współpraca, zaradność, nieszablonowość, zaangażowanie i optymizm. Dzień w pracy możesz rozpocząć od kubka pysznej kawy – wszystkie nasze kuchnie są wyposażone w nowoczesne ekspresy do kawy, dodatkowo codziennie dostarczamy dla naszych Pracowników świeże owoce i warzywa.