Ekspert Analityk Ryzyka Kredytowego

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 06.12.2018
  • Ważna jeszcze 26 dni (do 05.01.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Miejsce pracy: Poznań
    Nr ref.: AŚ/PR12/2018

    W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym Klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas! #polecam

    Forma zatrudnienia: umowa o pracę

    Twoje zadania:

    • Ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw z segmentu klientów korporacyjnych
    • Określanie ratingów klientów korporacyjnych
    • Analiza i ocena parametrów ryzyka klienta i transakcji w procesie kredytowym (w tym przegląd zabezpieczeń, monitoring, rozliczanie sygnałów ostrzegawczych)
    • Przygotowywanie rekomendacji z oceną ryzyka na potrzeby procesu kredytowego dla właściwego organu decyzyjnego celem podjęcia decyzji kredytowej
    • Poodejmowanie decyzji kredytowych
    • Monitorowanie  portfela kredytowego, przygotowywanie raportów
    • Opiniowanie zmian w politykach, produktach i wytycznych ryzyka kredytowego
    • Uczestnictwo w realizacji inicjatyw strategicznych w zespole/ departamencie, zgodnie z przyjętą strategią zarządzania ryzykiem kredytowym oraz planem biznesowym banku
    • Współpraca z klientem wewnętrznym

    Nasze oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse)
    • Minimum 5 lat doświadczenia w obszarze ryzyka kredytowego i działalności kredytowej
    • Biegła znajomość języka angielskiego – poziom C1
    • Znajomość zasad analizy kredytowej i finansowej oraz strukturyzowania transakcji, zasad rachunkowości i analizy finansowej przedsiębiorstw oraz podstaw prawa gospodarczego
    • Asertywność w formułowaniu niezależnych, zwięzłych i przejrzystych opinii
    • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
    • Umiejętność organizacji pracy własnej i priorytetyzacji zadań
    • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
    Oferujemy Ci:
    Stabilne warunki zatrudnieniaSzkolenia i programy rozwojoweDostęp do nowych technologiiPremię uzależnioną
    od wyników
    Prywatną opiekę medycznąPracowniczy program emerytalnyPakiet sportowyKafeteryjny system benefitów
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.