Ekspert - Analityk w Departamencie Bankowości Komercyjnej i Specjalistycznej

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na stanowisko

Ekspert - Analityk w Departamencie Bankowości Komercyjnej i SpecjalistycznejNumer ref.: DBK/03/2020

Główne obowiązki:

  • realizacja zadań związanych z prowadzeniem nadzoru oraz oceną nadzorczą wobec banków,
  • dokonywanie analiz i ocen sytuacji ekonomiczno-finansowej banków, ich strategii i planów,
  • analiza oraz ocena za biurka systemów zarządzania ryzykiem w bankach oraz identyfikacja potencjalnych nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu,
  • definiowanie możliwych działań i strategii nadzorczej wobec nadzorowanych banków,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych wobec banków przy wsparciu zespołu prawnego.

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe, magisterskie, preferowane w zakresie ekonomii, finansów, prawa i pokrewne,
  • 3-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym,
  • znajomość zagadnień związanych z analizą ekonomiczno-finansową banków oraz zarządzaniem ryzykiem instytucji finansowych,
  • zaawansowane umiejętności analityczne,
  • samodzielność i proaktywność oraz umiejętność poprawnej argumentacji i formułowania samodzielnych wniosków,
  • komunikatywność,
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office, w tym umiejętność obsługi Excela w zakresie umożliwiającym dokonywanie symulacji oraz projekcji,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Wymagania pożądane:

  • znajomość regulacji prawnych obowiązujących podmioty działające na rynku finansowym, szczególnie w sektorze bankowym.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pracę w prestiżowej instytucji nadzorującej rynek finansowy,
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w niepowtarzalnych na rynku projektach i inspirujących szkoleniach,
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny system benefitów, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • realizację interesujących projektów analitycznych,
  • możliwość udziału w pracach w międzynarodowych nadzorczych grupach roboczych,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta,
  • nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy.

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata.

Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy